Аналітична довідка про роботу із зверненнями

громадян в Розівській райдержадміністрації за 2012 рік.

 

У 2012 році райдержадміністрацією продовжувалася робота щодо забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Двічі у цьому році питання, що стосувались роботи із зверненнями громадян заслуховувались на колегії райдержадміністрації.

19.01.2012 року на засіданні колегії при голові райдержадміністрації заслухано питання «Про стан роботи із зверненнями громадян у Розівській райдержадміністрації у 2011 році.

За результатами слухання видано розпорядження голови райдержадміністрації від 25.01.2012 №25 «Про організацію роботи із зверненнями громадян у 2012 році».

18.10.2012 року на засіданні колегії при голові райдержадміністрації заслухано питання «Про стан роботи із зверненнями громадян у Розівській райдержадміністрації за 9 місяців 2012 року».

За результатами слухання видано розпорядження голови райдержадміністрації від 23.10.2012 №347 «Про стан роботи із зверненнями громадян 9 місяців 2012 року».

За 2012 рік видано 7 розпоряджень голови райдержадміністрації, які стосувались забезпечення реалізації вимог Указу Президента України, забезпечення кваліфікованого та об’єктивного вирішення проблемних питань, що порушуються у зверненнях та удосконалення роботи із зверненнями громадян.

Особистий прийом громадян в райдержадміністрації проводився згідно графіку, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.12.2011 №502 «Про затвердження графіків особистого та виїзних прийомів громадян в Розівській районній державній адміністрації Запорізької області у 2012 році».

Згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 30.12.2011 №512 «Про організацію особистого прийому громадян начальниками відділів, управлінь, інших структурних підрозділів Розівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2012 році» організовано особистий прийом громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації. Графіки особистих прийомів було доведено до відома населення через інформаційний куток райдержадміністрації, по селищній, сільських радах та структурних підрозділах райдержадміністрації, в районну газету «Роз-інформ» (публікація від 21.01.2012 №3).

Всього керівництвом райдержадміністрації заплановано та проведено 187 особистих прийомів, прийнято 49 громадян. Фактів недотримання графіків особистих прийомів не було.

В приміщенні райдержадміністрації керівництвом заплановано 94 особистих прийомів, проведено – 94. Прийнято 31 громадянин.

За місцем праці та проживання громадян за графіком заплановано 93 виїзних прийомів, фактично проведено – 93, кількість отриманих звернень – 18.

Звернення на особистому прийомі обліковуються згідно інструкції з діловодства, заповнюються реєстраційно-контрольні картки.

В цьому році продовжено використання різноманітних форм роботи з населенням, а саме – проведення прямих „гарячих” телефонних ліній. Згідно графіку заплановано та проведено 4 прямі „гарячі” телефонні лінії. 20 лютого за участю голови райдержадміністрації Попова В.О. проведено прямий телефонний зв’язок, під час якого 2 громадянина отримали відповіді на хвилюючі питання. 21 травня на запитання громадян відповідав перший заступник голови райдержадміністрації Філіпович В.В., до якого звернулись 2 громадянина. 27.08.2012 за участю заступника голови Авєріної В.О. проведено пряму «гарячу» телефонну лінію, під час якої дзвінків від громадян не надійшло. 19.11.2012 проведено пряму «гарячу» телефонну лінію керівником апарату Карнаух Н.М., під час якої надійшло 2 дзвінка. Всього на «гарячу» телефонну лінію звернулось 6 громадян.

Щоденно з 8.00 до 12.00 працює телефон довіри, громадяни мають змогу зателефонувати керівництву райдержадміністрації з інформацією про факти корупції та інші зловживання з боку працівників органів влади та пропозиціями щодо підвищення ефективності роботи органів державної влади. Для обліку звернень використовується журнальна форма реєстрації. За звітний період звернувся 1 громадянин. Інформацію про функціонування телефону довіри розміщено в районній газеті «Роз-інформ» від 05.05.2012 №18, від 29.09.2012 №39.

В райдержадміністрації функціонує «Скринька для скарг та пропозицій щодо діяльності органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування». Скринька пломбується кожного ранку перед початком робочого дня та розкривається по його закінченню. Станом на 02.01.2013 скарг та пропозицій від громадян не надходило.

Згідно графіку, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.02.2012 №68, заплановано та проведено 7 Днів відкритого листа та відкритого особистого прийому громадян в Кузнецівській, Вишнюватській, Новомлинівській, Пролетарській, Солодководненській, Карло-Лібкнехтівській, Азовській сільських радах. В даних заходах взяли участь голова райдержадміністрації, його заступники, працівники управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного Фонду в Розівському районі, відділу Держкомзему у Розівському районі, які надали компетентні відповіді та роз’яснення 15 громадянам.

З метою перевірки виконання доручень, наданих керівництвом при розгляді звернень громадян, загальним відділом щоквартально проводиться „Контрольний день” (Всього 4). 30.03.2012 проведено перевірку щодо розгляду звернення гр. Садовник Г.А., яке перебувало на контролі в управлінні праці та соціального захисту населення, відділі охорони здоров’я райдержадміністрації, управлінні Пенсійного Фонду в Розівському районі. 11.04.2012 – щодо розгляду звернення гр. Огорілко Н.Р., яке перебувало на розгляді у відділі освіти райдержадміністрації. 27.09.2012 – перевірка щодо розгляду звернення гр. Мавроді І.Г., яке перебувало на розгляду у юридичному відділі апарату райдержадміністрації. 25.11.2012 – про надання роз’яснення щодо припинення обслуговування гр. Віта В.М. КУ «Територіальний центр соціального обслуговування». За результатами перевірок складено довідки, які доведено до відома керівника апарату райдержадміністрації.

При районному управлінні юстиції працює громадська приймальня з надання безкоштовних правових консультацій населенню. За звітний період отримали консультації 94 громадянина.

Для громадян періодично проводяться Дні інформування населення та консультативно-правові зустрічі.

У 2012 році на території району проведено 13 Днів інформування на підприємствах, установах, організаціях району та 11 консультативно-правових зустрічей у Новомлинівській, Кузнецівській, Азовській, Солодководненській, Вишнюватській, Пролетарській, Карло-Лібкнехиівській сільських, Розівській селищній радах.

Райдержадміністрацією забезпечено постійний контроль за станом цієї роботи в структурних підрозділах райдержадміністрації, виконкомах селищної, сільських рад, в організаціях, на підприємствах. Постійно надається методична допомога. За звітний період згідно графіку заплановано та проведено перевіркиу архівному відділі, відділі охорони здоров’я, регіонального розвитку, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, управлінні праці та соціального захисту населення, відділ освіти, відділі культури і туризму, управлінні економіки, фінансовому управлінні, управлінні агропромислового розвитку, службі у справах дітей райдержадміністрації, центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрі зайнятості населення, КУ «Територіальний центр соціального обслуговування Розівської районної ради», Розівській філії ВАТ «Запоріжспецтрансгаз», у виконкомах Новомлинівської, Кузнецівської, Карло-Лібкнехтівської, Пролетарської, Вишнюватської, Солодководненської, Азовської сільських рад та Розівської селищної ради. Також надана методична допомога відділу з питань НС та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (Всього 25).

За звітний період в райдержадміністрації та її структурних підрозділах прикладів неякісного, поверхневого розгляду та розглянутих з порушенням терміну звернень не було.

Протягом 2012 року проведено 4 семінари-навчання з особами, відповідальними за роботу із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації та виконкомах селищної, сільських рад. Розглянуті питання: «Про хід виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», «Про надання консультацій з актуальних питань розгляду звернень громадян», «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23.04.2012 №146 «Про удосконалення роботи зі зверненнями громадян», «Про хід виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» за підсумками 9 місяців 2012 року», «Про надання консультацій з питань ведення діловодства по роботі із зверненнями громадян», «Про роботу із зверненнями громадян у 2012 році».

Проведено 5 семінарів з селищним, сільськими головами та секретарями виконкомів селищної, сільських рад. Розглянуті питання: «Про організацію і проведення в 2012 році Днів відкритого листа та відкритого особистого прийому громадян», «Про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за підсумками 2011 року», «Про роботу із зверненнями громадян у І кварталі 2012 року», «Про роботу із зверненнями громадян за І півріччя 2012 року», «Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2012 року».

Проведено 2 семінари з начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації на якому заслухано питання «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 25.01.2012 №25 «Про організацію роботи із зверненнями громадян у 2012 році», «Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2012 року».

В райдержадміністрації постійно проводиться аналітична робота з питань звернень громадян. Щоквартально голові райдержадміністрації подаються аналітичні довідки щодо стану роботи із зверненнями громадян.

Окрім цього 31.01.2012 на нараді апарату заслухано питання «Про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за підсумками 2011 року». 24.04.2012 – «Про роботу із зверненнями громадян у І кварталі 2012 року». 31.07.2012 – «Про роботу із зверненнями громадян у І півріччі 2012 року». 30.10.12 – «Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2012 року» (Всього 4).

30.01.2012 на нараді при голові райдержадміністрації з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками територіальних органів центральних органів виконавчої влади заслухане питання «Про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації та органах місцевого самоврядування за підсумками 2011 року». 23.04.2012 – «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 06.04.2012 №163 «Про стан роботи із зверненнями громадян в області за підсумками 2011 року та вдосконалення відповідної роботи у 2012 році», 07.05.2012 – «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23.04.2012 №146 «Про удосконалення роботі зі зверненнями громадян» 03.09.2012 – «Про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 08.02.2012 №363 «Про результати опрацювання звернень, які надійшли на урядову телефонну «гарячу лінію» за І півріччя 2012». 01.10.2012 – «Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2012 року». 12.11.2012 – «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23.10.12 №347» (Всього 6).

Райдержадміністрацією періодично висвітлюється робота із зверненнями громадян в районній газеті «Роз-інформ». В №7 від 18.02.2012 було опубліковано Інформаційно-аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян за 2011 рік. В №20 від 19.05.2012 опубліковано довідку щодо роботи із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за І квартал 2012 року. В №31 04.08.2012 опубліковано статтю «Громадяни звертаються» В №47 від 24.11.2012 опубліковано статтю «Про роботу із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за 9 місяців 2012 року» (Всього 4).

Також в районній газеті «Роз-інформ» в №3 від 21.01.2012 розміщено графік особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом Розівської райдержадміністрації та особистого прийому громадян начальниками відділів, управлінь, інших структурних підрозділів райдержадміністрації. Графіки особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом облдержадміністрації в №19 від 12.05.12, №1 від 07.01.2012 Інформацію про функціонування скриньки для скарг та пропозицій щодо діяльності органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування розміщено в районній газеті «Роз-інформ» від 29.12.2012 №52 (Всього 5).

При голові райдержадміністрації створено постійно діючу комісію з питань роботи із зверненнями громадян. Згідно графіку за звітний період заплановано та проведено 12 засідань комісії. В порядку денному засідань заслухано звіти начальників відділу освіти, управління агропромислового розвитку, відділу охорони здоров’я, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, архівного відділу, відділу регіонального розвитку містобудування та архітектури, відділу культури і туризму, управління економіки, фінансового управління, служби у справах дітей, відділу з питань НС, відділу житлово-комунального господарства, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Пенсійного фонду у Розівському районі, управління Державної казначейської служби України у Розівському районі, Розівської філії Пологівської МДПІ, Пролетарського, Солодководненського, Азовського, Кузнецівського, Вишнюватського, Новомлинівського, Карла-Лібкнехтівсього сільських голів, Розівського селищного голову (24 посадові особи).

Аналізуючи кількість звернень, що надішли до Розівської райдержадміністрації за 2012 рік, слід зазначити, що загальна кількість звернень у порівнянні з 2011 роком зменшилась на 22% і становить 82 звернення.

Кількість звернень на особистому прийомі перевищує показник звернень що надійшли поштою, (49 проти 33). (60% проти 40%).

За 2012 рік надійшло 8 (9%) колективних звернень ( за 2011 – 13 (12%), повторних звернень не надходило.

Зменшилась кількість звернень від членів багатодітних сімей, одиноких матерів – 3 (3%), 8 (7%) за 2011 рік, від «дітей війни» – 5 (6%), 20 (18%) – за 2011 рік.

На особистому прийомі у голови райдержадміністрації, його заступників побувало 49 (60%) громадян, 46 (43%) – за 2011 рік.

Особисто головою прийнято 21 громадянин.

Найбільш актуальними залишаються питання аграрної політики і земельних відносин – 27 (32%), 30 (28%) – 2011 рік; соціального захисту – 20 (24%), 26 (24%) – 2011 рік. Також порушувались питання житлової політики – 6 (7%), 5 (4%), комунального господарства – 7 (8%), 8 (7%) – у 2011 році; праці і заробітної плати – 2 (2%), 3 (2%) – у 2011 році; освіти, наукової, науково-технічної інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 6 (7%), 5 (4%).

Із звернень отриманих поштою 33 (40%) заяв, 60 (56 %) – за 2011 рік:

з обласної державної адміністрації – 4 (4%), 12 (11%) – за 2011 рік;

від заявників – 29 (35%), 52 (49%) – за звітний 2011 рік.

З урядової гарячої лінії до райдержадміністрації надійшло 5 звернень: про забезпечення мешканців села привозною водою, про надання роз’яснення щодо підстав підвищення тарифу на надання соціальних послуг, про завищення тарифів на водопостачання в с.Солодководне, про низьку якість води в с.Солодководне Розівського району, про надання роз’яснення щодо права працівників водоканалу вимагати додаткової оплати за зрошування земельної ділянки, які розглянуто у встановлені терміни. Реєстрація звернень, які надійшли з урядової гарячої лінії здійснюється окремо від загальних звернень громадян.

Згідно заяв гр. Семенова М.І., Крівцова А.М. призначено опікунство над 2 неповнолітніми дітьми, за зверненням матері-героїні Садовник Г.А. прийнято рішення про надання їй адресної соціальної допомоги у сумі 400 грн.

Громадянину Стаценку М.Д. надано дозвіл на продаж будинку за умови гарантування реєстрації у цьому будинку неповнолітньої дитини.

За зверненням гр. Лазаренко М.М. та Лазаренка О.І. щодо створення прийомної сім’ї влаштовано на виховання та спільне проживання Гречишкіна Богдана Едуардовича, позбавленого батьківського піклування.

77% від загальної кількості звернень так само як і в 2011 році – це звернення, які не можуть бути вирішені позитивно в рамках чинного законодавства, або не відносяться до компетенції райдержадміністрації. На такі звернення громадянам надаються відповідні роз’яснення. Питання, що викладені у 23% звернень, вирішені позитивно.

В райдержадміністрації облік звернень здійснюється за допомогою системи електронного документообігу «OPTIMA-WorkFlow» у повній мірі її можливостей.

 

 

Виробництвом продовольчих товарів в районі займається одне підприємство – ТОВ «Прогрес»:

-         олії нерафінованої за 9 місяців 2012 року вироблено – 29,0 тонни,

-         крупиза 9 місяців вироблено 2,42 тонн.

Загальна площа сільгоспугідь по сільгосппідприємствах Розівського району в 2012 році складала 28962 га., посівна 27394 га, пари 1568 га. З них посіяно:

зернових культур 13948,1га,

технічних культур 12203 га, з них соняшника 12203 га.

Однією з найбільш важливих галузей агропромислового комплексу району є тваринництво. Ситуація, що склалася у тваринництві, зумовлена нестабільністю ринку тваринницької продукції, збитковістю виробництва, насамперед через несприятливу цінову ситуацію та відсутністю ефективного фінансово-економічного механізму підтримки галузі. Внаслідок цього на сьогоднішній день в районі тваринництвом займаються чотири сільгосппідприємства: ТОВ «Прогрес» (ВРХ), Розівська дослідна станція Інституту сільського господарства степової зони Національної академії аграрних наук України (ВРХ, корови, свині), ТОВ «НВП Агрофірма Солодководне» (вівці) та СВК «Росія» (вівці).

За оперативними даними сільгосппідприємства здійснили заготівлю кормів у об’ємах, достатніх для успішного проведення осінньо-зимового утримання тварин.

         В зв’язку з виникненням в Приморському районі Запорізької області особливо небезпечного вірусного захворювання свиней африканською чумою і необхідністю утримання свиней в закритому режимі, рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Розівській райдержадміністрації поставлено питання: виконання заходів закритого режиму утримання свиней (будівництво санпропускника) в сільгосппідприємствах або призупинення діяльності свинарства. На виконання цього рішення Розівська дослідна станція Інституту сільського господарства степової зони Національної академії аграрних наук України припинила діяльність з вирощування та розведення свиней, вважаючи будівництво санпропускника економічно недоцільним і необґрунтованим (поголів’я свиней складало 158 голів, в тому числі основних свиноматок 19 голів).

Прибуток згідно оперативних даних за 9 місяців 2012 року склав 6,8 млн. грн., збитки 0,1 млн. грн. Очікувані результати за рік: прибуток 8,4 млн. грн.

За 9 місяців 2012 року залучено 11,7 млн. грн. інвестицій.

Очікуваний обсяг залучених інвестицій на кінець 2012 року – 17,2 млн. грн., що складе 102% минулорічного рівня та 145,8% запланованого Програмою 2012 року. Це кошти державного бюджету, на які здійснено капітальні ремонти в навчальних та лікарняних закладах, придбано шкільний автобус та комп’ютерну техніку для шкіл, ремонти доріг комунальної власності, кошти місцевого бюджету – придбано меблі, комп’ютер та інше обладнання для шкільних закладів, використані кошти на благоустрій територій, власних коштів підприємств та організацій – на придбання сільськогосподарської техніки, придбання автомобіля для КП «Розівський комунгосп», ремонти доріг, та інш., кредитів банків та інших позик – придбання сільськогосподарської техніки та інш., інших джерел фінансування – ремонти доріг, озеленення територій.

Протягом 9 місяців 2012 року надано послуг по перевезенню вантажів на суму – 3,7 тис. тонн.

Перевезення пасажирів, в тому числі пільгових категорій громадян, в районі забезпечує одна фізична особа – підприємець. За 9 місяців 2012 року перевезено – 0,16 млн. чол. пасажирів.

Станом на 01.01.2012 року в районі працювало 54 закладів роздрібної торгівлі (з них 26 – в смт. Розівка) та 6 закладів ресторанного господарства. В липні 2012 року відкрито один торгівельний заклад в смт. Розівка з реалізації запчастин для автомобілів та сільськогосподарської техніки.

До підприємств сфери послуг, яке звітує про обсяги наданих послуг на протязі року, віднесено 1 підприємство – КП «Розівський комунгосп». За 9 місяців 2012 року надано послуг на суму 0,262 млн. грн., з них реалізованих населенню – 0,161 млн. грн.

Крім цього, за підсумками року, в річній звітності, про надані послуги до органів статистики звітують такі організації, як Ветеринарна лікарня, відділ культури, органи місцевого самоврядування та інш. Тому, після обробки всіх річних даних органами статистики за підсумками 2012 року очікується обсяг реалізованих послуг на суму до 0,70 млн. грн. Це складе 100% минулорічного обсягу, але лише 30% запрограмованого рівня.Таке різке зниження показників зумовлено реорганізацією в серпні 2011 року філії «Розівський райавтодор» ДП «Запоріжоблавтодор» в Розівську дільницю філії «Куйбишевський райавтодор» ДП «Запоріжоблавтодор», яка мала обсяги реалізації послуг в районі 8 місяців 2011 року, але в річний обсяг реалізованих послуг ці послуги не враховані. За звітами минулих років в загальному обсязі реалізованих послуг їх частка складала до 50%.

За 9 місяців 2012 року при середньообліковій чисельності штатних працівників 1561 чол. та середньомісячній заробітній платі 2266,19 грн. фонд оплати праці склав 31837,7 тис. грн.

         Очікується, що за підсумками 2012 року при підвищенні рівня середньомісячної заробітної плати штатного працівника на 120% та середньообліковій чисельності працівників 1560 чол. фонд оплати праці штатних працівників складе 41539,30 тис. грн. (118% рівня 2011 року), При цьому, середньомісячна заробітна плата штатного працівника складе – 2218,98 грн. – 108% виконання Програми та 120% рівня 2011 року. Фонд оплати праці усіх працівників очікується в розмірі 45068,3 тис. грн. (118% рівня 2011 року).

         Доступність середньої освіти в районі забезпечує мережа закладів, яка складається з 2 шкіл І-ІІ ступенів, де в 2012-2013 навчальному році навчається 82 учня, 5 шкіл І-ІІІ ступенів навчається 764 учнів. Всього в школах навчається 846 учнів. В районі функціонує 3 дитячих дошкільних заклади (Розівський, Пролетарський, Азовський), один з яких в с.Азов працює сезонно. Через малий контингент дітей та обмежене фінансування припинив своє функціонування дитячий садок в с.Солодководне. Натомість на базі Солодководненської ЗОШ І-ІІ ст. з 1 вересня 2012 року відкрита група короткочасного перебування дітей дошкільного віку. З цією метою влітку проведено відповідний ремонт приміщень, переобладнання класних кімнат в ігрову, спальню кімнату для занять, ремонт системи водопостачання та каналізації, їдальні, ігрового майданчика.

Загалом дошкільною освітою охоплено 73% дітей віком від 3-х до 5-ти (6-ти) років, що складає по місту – 100%, по селу – 50%.

Загальною середньою освітою охоплено 99,5% дітей і підлітків шкільного віку. На державній мові навчається 98% учнів, в минулому році 97%.

         В закладах освіти району організовано гаряче харчування учнів. Усіма видами харчування охоплено 846 учнів, що становить 100%. Станом на 01.10.2012 року середня вартість обіду на одного учня по місту становить 6 грн., а по селу 5 грн. Безкоштовним харчування забезпечено 309 учнів початкових класів, що становить 100%. На організацію харчування виділено 332423 тис. грн. на 2012 рік.

         Всі діти пільгових категорій охоплені харчуванням стовідсотково.

         В районі виконується програма «Шкільний автобус». За межами пішохідної доступності станом на 01.09.2012 проживає 333 учні та 25 педпрацівників. Підвозяться 100% від потреби і учнів і педагогів до всіх шкіл району. Разом з тим, витрати на проїзд частині вчителів, які добираються до Азовської школи, не відшкодовуються.

Підвезення учнів і вчителів до місць навчання і додому забезпечується 8 шкільними автобусами. За кошти державного бюджету влітку придбано ще один шкільний автобус.

Це дасть можливість покращити графік руху шкільних автобусів на інших маршрутах. В питанні здійснення підвозу проблемним залишається ремонт техніки, придбання запчастин, паливно-мастильних матеріалів, фінансування технічного обслуговування.

У семи загальноосвітніх закладах району встановлено 13 навчальних комп’ютерних комплексів, у 2012 році за державний кошт в рамках реалізації програми комп’ютеризації шкіл придбано 11 мультимедійних комплексів.

На одне робоче місце, обладнане сучасним комп’ютером у середньому по району припадає 15 учнів. Усі ЗНЗ підключені до мережі Інтернет та користуються електронним зв’язком. Виділяються кошти по забезпеченню мобільним інтернет зв’язком сільських шкіл, де немає швидкісного Інтернету.

Всі заклади освіти протягом року занесені в базу за програмою «Курс.Школа». Це дало можливість автоматично формувати основні державні статистичні звіти, здійснювати пошук потрібних об’єктів в базі даних.

У 2012-2013 н.р. педагогічний колектив району налічує 136 педагогів (вчителі, вихователі, керівники гуртків, тощо).

На 01.09.2012 року заклади освіти педагогічними кадрами в оновленому забезпеченні. Наповнюваність класів становить 12 учнів. Три учні за станом здоров’я перебувають на індивідуальному навчанні (Розівська №1, Розівська №2, Солодководненська школи).

Станом на 01.10.2012 в Розівському районі створено та функціонує 7 прийомних сімей, в яких проживає 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу куди влаштовано 6 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього на первинному обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою, піклуванням перебувають 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Створено та ведеться реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з 17-ти дітей – 5 дітей мають житло. Діти, які не мають житла – перебувають на житловому обліку. Ведеться Єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

В районі діє 16 закладів охорони здоров’я: центральна районна лікарня, Пролетарська лікарська амбулаторія, 2 ФАПи та 12 ФП.

            Розівська центральна районна лікарня з кількістю стаціонарних ліжок – 45, ліжок денного стаціонару – 20, поліклінічним відділенням на 200 відвідувань за зміну.

         В поточному році Розівською ЦРЛ видано 3 цільових направлення для навчання студентів в Запорізькому державному медичному університеті. Рішенням сесії районної ради від 28.12.2011 №6 прийнята районна Програма підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2015 роки. В цій програмі передбачене вирішення питання щодо забезпечення житлом медичних працівників, у першу чергу молодих фахівців, з метою заохочення лікарів та молодших медичних працівників з медичною освітою до роботи в сільських лікувально-профілактичних закладах, а також можливості проведення навчання сільської молоді в Запорізькому державному медичному університеті на підставі тристоронніх угод між райдержадміністрацією, університетом і студентом за рахунок коштів місцевого бюджету.

Створено Центр первинної медико-санітарної допомоги в структурі Розівської центральної районної лікарні (рішення сесії Розівської районної ради від 19.10.2012 №6).

В районі існує проблема кадрового забезпечення лікарями. Укомплектованість становить 84,0%. Не вистачає лікарів: офтальмолога, анестезіолога, хірурга, фтизіатра, онколога, інфекціоніста,        6 сімейних лікарів.

З загальної кількості працюючих лікарів в районі частка лікарів-пенсіонерів складає 30%.

Розівською центральною районною лікарнею в 2012 році отримано рентген-аппарат.

Культурні потреби в районі забезпечують 23 заклади , з них:

- клубні заклади – 9 (7 – сільські);

         - бібліотеки – 12 (10 – сільські);

         - школи естетичного виховання – 1 (РДМШ);

         - музеї – 1 (районний краєзнавчий музей).

         Станом на 01.09.2012 плановий контингент РДМШ складає 41 учень, фактично навчається 40. Станом на звітну дату обсяг коштів від батьківської плати за навчання складає 7700 грн. Здійснений поточний ремонт приміщення РДМШ на суму приблизно 600 грн.

Музейний фонд налічує 350 од.,кількість відвідувачів – 1160. Придбано принтер на суму 990 грн.

РЦКД:До кінця 2012 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій проведено капітальний ремонт РЦКД (дах, частково приміщення).

Придбано монітор та принтер та з комплектувальними на суму 2,3 тис. грн.

Бібліотека:Книжковий фондрайону налічує 96078 екз. загальною вартістю 551411 грн., читачів – 4800 прим., книговидача – 76120 прим., відвідувачі – 24800. Для ЦРБ в 2012 році придбано принтер.

 

Станом на 01.01.2012 року в Розівському районі середня чисельність наявного населення становить 9,5 тис. осіб, в тому числі міського населення – 3,5 тис. осіб, сільського – 6,2 тис. осіб. Станом на 01.10.2012 чисельність населення становить 9,4 тис. чол.

Відповідно, очікується і підвищення рівня безробіття до 4,9% на кінець 2012 року.

Станом на 01.10.2012 року кількість фермерських господарств складає 60 один., з загальною площею землі 5,037 тис. га. Основною спеціалізацією фермерських господарств залишається вирощування зернових культур.

Обсяг реалізованої продукції підприємствами малого бізнесу складає 51,4 млн. грн., що становить 163% минулорічного рівня. В розрахунку на 1 особу обсяг реалізованої продукції склав 5,41тис. грн.

Одноразова матеріальна допомога для розвитку підприємництва через районний центр зайнятості за 2012 рік виплачена 6 безробітним.

Районним центром зайнятості 1-2 рази в місяць проводяться семінари з орієнтацією безробітних на підприємницьку діяльність.

За 2012 рік до дозвільного центру звертались 39 суб’єктів господарювання: з них 30 – за видачею декларацій, відмовлено 6, та видано 9 документів дозвільного характеру.

В районі функціонує 1 громадське об’єднання для підтримки підприємців-сільгоспвиробників Асоціація фермерів Розівського району. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 10.08.2009 № 258 створено Раду підприємців з питань торгівлі та харчової промисловості в Розівському районі .

Залишок коштів на фондах охорони навколишнього природного середовища селищної та сільських радах на початок 2012 року складає 122,2 тис. грн. В 2012 році надходження по фондах охорони навколишнього природного середовища очікуються у сумі 26,0 тис. грн. В 2012 році кошти на зазначених рахунках планувалось використовувати Розівською селищною радою в сумі 61,3 тис. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації на полігон твердих побутових відходів. Але кошти в поточному році не використані, так як загальна вартість виготовлення ПКД складає 523,4 тис. грн. Розівською селищною радою готується запит на виділення 416,444 тис грн. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та планується використати кошти місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища в 2013 році в розмірі 107,0 тис. грн. (очікуваний залишок на 01.01.2013 – 87,0 тис. грн. та заплановані надходження у 2013 році – 20,0 тис грн.).

Для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в районі створені районний резервний фонд та матеріальний резерв.

Найбільш актуальна проблема в районі, це ремонт доріг. За 9 місяців 2012 року витрачено коштів на утримання та ремонт доріг загального значення – 936,5 тис. грн. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності у населених пунктах освоєно 166,672 тис. грн.