Архівна справа

 

Сектор з питань архівної справи Розівської районної державної адміністрації Запорізької області (далі сектор) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється головою районної державної адміністрації, підпорядкований голові районної державної адміністрації та підзвітний і підпорядкований Державному архіву Запорізької області.

Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції», Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Державного Комітету архівів України, наказами Національного агентства України з питань державної служби та державного архіву області, розпорядженнями голів обласної та районної державних адміністрацій, рішеннями обласної та районної рад, Положенням про сектор з питань архівної справи, регламентом роботи райдержадміністрації.

Основним завданням сектору є:

- реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території району;

- координація діяльності органів державної влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у питаннях архівної справи і діловодства;

- внесення до Національного архівного фонду архівних документів, що мають місцеве значення, ведення їх обліку, зберігання та використання відомостей, що в них містяться;

- здійснення контролю за діяльністю архівних установ і служб діловодства, забезпечення додержання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

Сектор утримується за рахунок коштів державного бюджету, граничну чисельність, фонд оплати праці працівників сектору визначає голова районної державної адміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 27.12.2012 №500 «Про організацію особистого прийому громадян керівниками структурних підрозділів Розівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2013 році», завідувачем сектору з питань архівної справи прийом громадян проводиться кожен понеділок та четвер з 9 до 12 години. Для зручності громадян особистий прийом проводиться у вихідний день – остання субота місяця.

На території Розівського району, при сільських радах створені Трудові архіви у яких зберігаються документи з особового складу ліквідованих підприємств району.

При Новомлинівській сільській раді (рішенням сесії сільської ради №3 від 14.02.2011), при Пролетарській сільській раді (рішенням сесії сільської ради №10 від 10.02.2011); при Карло-Лібкнехтівській сільській раді (рішенням сесії сільської ради №3 від 14.02.2011); при Солодководненській сільській раді (рішенням сесії сільської ради №3 від 24.02.2011); при Азовській сільській раді (рішенням сесії сільської ради №3 від 10.02.2011); при Розівській селищній раді (рішенням сесії селищної ради №3 від 24.02.2011).

Прийняті документи з особового складу зберігаються в приміщеннях сільських рад в архівних кімнатах. Умови зберігання документів задовільні.

 

 

Станом на 01.10.2013 року у секторі зберігається 4689 справ постійного зберігання, це справи районної державної адміністрації, районної ради, селищної, сільських рад, установ, організацій, сільськогосподарських підприємств району. Переважно це документи періоду Незалежності України. Зберігаються документи постійного зберігання ліквідованих, реорганізованих сільськогосподарських підприємств за 1988-2000 роки.

Упорядкування документів проводиться згідно графіку затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14.01.2013 №9 «Про упорядкування архівних документів організацій, установ, підприємств району у 2013 році».

На особистому прийомі протягом 9 місяців 2013 року розглянуто 14 звернень, усього розглянуто 19 звернень соціально-правового характеру та 14 тематичних запитів – запитів від організацій, установ району.

 

© 2013-2018 Розівська районна державна адміністрація Запорізької області