новини 13.11.2015

Осінь прекрасна пора, яка несе із собою безліч професійних свят. Одне з них День працівників сільського господарства. Листопад для сільгоспвиробника - закінчення польових робіт та пора підсумків за трудовий рік.

13 листопада у Розівському РЦКД відбулися районні урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Це свято зібрало посадовців, керівників агроформувань, невтомних трудівників полів і ферм, організаторів сільськогосподарського виробництва, заслужених працівників сільського господарства, усіх, хто причетний до обробітку землі, збирання та заготівлі її плодів, розвитку різних галузей сільського господарства, виробництва та переробки продукції сільського господарства.

З вітальними словами до учасників святкового дійства звернулися голова районної державної адміністрації Полянський Ю.О., помічник–консультант народного депутата України Попов В.О., голова районної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Сергієнко А.І. Вони подякували усім, хто розумом і руками, серцем і душею, долучаються до вирішення продовольчої безпеки району, області та України, керівникам сільгосппідприємств, які підтримують соціальну інфраструктуру району – школи і дитячі садочки, амбулаторії і ФАПи, будинки культури і клуби.

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Савко І.С. повідомив, що в поточному році наші хлібороби внесли гарний вклад в хлібний каравай Запорізької області: з площі 14926 га зібрано вал зернових культур 47,8 тис. тонн з середньою урожайністю 32,1 цн/га. Повністю завершено збиральні роботи. Найкращі результати по озимій пшениці в НВП «ТОВ Агрофірма Солодководне»: середня урожайність 55,3 цн/га, по озимому ячменю в Розівській дослідній станції: середня урожайність 33,1 цн/га, по кукурудзі в ТОВ «Прогрес»: середня урожайність 75,3; цн/га, по соняшнику в НВП «ТОВ Агрофірма Солодководне»: середня урожайність 38,4 цн/га.

Під врожай 2016 року планувалося засіяти озимими зерновими культурами 11100 га, незважаючи на несприятливі погодні умови – майже тримісячну засуху, фактично посіяно 9030 га (81% від плану), в тому числі озима пшениця 8376 га, озимий ячмінь 654 га. Крім того на площі 205 га посіяно озимий ріпак.

Отримано молока за 10 місяців 332 тонни, до кінця року планується отримати молока 380 тонн, реалізовано худоби в живій вазі 207 тонн, до кінця року очікується реалізація 210 тонн худоби.

Сільгосппідприємствами району одержано валової продукції за 9 місяців 94,6 млн. грн., 98% до минулого року. За рік планується отримати 103 млн. грн. валової продукції.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва та з нагоди професійного свята керівники та працівники галузі отримали грамоти і подяки.

Урочистості продовжилися святковим концертом за участі творчих колективів району. Щирі оплески у присутніх викликали виступ дитячого дуету Пашкевича Максима та Столярчук Катерини. Свято супроводжувалось слайдовою презентацією та розповіддю ведучих про історію розвитку сільськогосподарських підприємств. Завершилось свято нагородженням лауреатів районного конкурсу «Людина року» в номінації за досягнення в галузі сільськогосподарського виробництва.