новини 05.10.2013

Розівський район прийняв участь у Покровському ярмарку

Традиційно, у жовтні місяці, в м. Запоріжжі на Набережній Дніпра проводиться яскравий захід – Покровський ярмарок, присвячений до Дня міста. Вже четвертий рік поспіль захід проводиться в рамках Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» ініціатором якого є Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада та за підтримки Міністерства культури України.

Основним завданням фестивалю є розвиток козацьких традицій, популяризації національних культурних здобутків серед широких верств населення, збереження історико-культурної спадщини українського народу. В цьому році ярмарок відбувся 5 жовтня, в якому прийняв участь наш район.

Хлібосольний Розівський край запашним короваєм зустрічав почесних гостей, які завітали до нашого майданчика. Гостей зустрічали: голова районної ради В.П.Авєрін, голова райдержадміністрації В.О.Попов, заступник голови райдержадміністрації В.О.Авєріна, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Н.В.Брицька, верховний отаман СКУ КВЗН О.В.Панченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С.А.Топалов. Перлиною нашого краю є історико-культурний комплекс «Поле слов’янської мужності», мета якого – відродження вікових традицій слов’янського народу та козацьких бойових мистецтв. Для почесних гостей та всіх бажаючих козаками КВЗН були проведені майстер-класи із володіння козацькою зброєю – шаблею, пикою та ногайкою. Почесним гостям було вручено запрошення на історико-культурний комплекс «Поле слов’янської мужності» з нагоди відзначення у 2014 році річниці битви русичів з монголо-татарами на річці Калці та символ Розівського району у кераміці із зображенням герба. Яскравим завершенням презентації району був показовий театралізований бій русичів з монголо-татарами у виконанні вихованців спецпідрозділу «Джура» КВЗН. На честь почесних гостей пролунав салют з козачої пищали. По закінченню відбувся святковий концерт, в якому прийняли участь: народний аматорський ансамбль козачої пісні «Новый день» Новокраснівського СЦД (худ. кер. Г.М.Тешнер), солісти – Світлана Савко, Олексій Петров, Василь Шадрін. Веселими гуморесками розважав глядачів Віктор Лебедь. Працювала виставка-продаж декоративно-прикладного мистецтва та символіки історико-культурного комплексу «Поле слов’янської мужності». На торговому майданчику від нашого району також була представлена сільськогосподарська продукція. Незважаючи на холодну погоду на нашому майданчику було весело та гамірно, лунали козацькі та українські пісні. Висловлюємо щиру вдячність керівникам підприємств Розівського району – Пенгріну Я.Й., Кротінову І.В., Халімонову В.А., Федоруку С.М., Мілику С.О., Губицькому І.Й., Шадріну В.Є. за надану допомогу під час організації участі в Покровському ярмарку.

© 2013-2019 Розівська районна державна адміністрація Запорізької області