новини 05.01.2016

Дорожнє освітлення за новітніми технологіями тепер охоронятиме спеціальна сигналізація

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області продовжує впровадження систем освітлення наземних пішохідних переходів у нічні години із застосуванням альтернативних джерел енергії на ділянках, розташованих у місцях концентрації ДТП.

Так, у межах м. Василівка підрядною організацією ВБК «РИТМ» установлено дві опори автономного освітлення з сонячними батареями та світодіодними лампами на пішохідних  переходах, де найчастіше трапляються аварії.

Слід зауважити, що експеримент зі встановлення сучасних ліхтарів на пішохідному переході, розташованому на аварійно небезпечній ділянці автодороги Н-15 Запоріжжя - Донецьк, км 12+700, уже виправдав себе. Але  обладнання протрималось недовго. Тому для збереження цілісності цих засобів новітнього освітлення Службою автомобільних доріг вжито відповідні заходи.

Для недопущення  вандалізму з боку недобропорядних громадян влаштовано охоронну сигналізацію, завдяки якій  при будь-якому втручанні в систему освітлення  буде надіслано повідомлення до пункту диспетчерської Служби автодоріг та терміново повідомлено у правоохоронні органи.

Нагадаємо, ліхтарі нового покоління працюють на сонячних батареях, тобто автономно, без підключення до електромережі та дають змогу  забезпечувати необхідну освітленість наземного пішохідного переходу в нічний час. Вони дозволяють на 100 % протягом року забезпечувати якісне освітлення аварійно небезпечної ділянки та надійно працювати за будь-яких погодних умов. До того ж, ці системи значно дешевші в експлуатації.