новини 13.01.2016

Міжнародна допомога – важливий чинник у розв’язанні проблем вимушених переселенців

З моменту виникнення такого явища як внутрішньо переміщені особи з окупованої АР Крим та зони проведення АТО в Донецькій і Луганській областях органам виконавчої влади вдалося налагодити співпрацю з міжнародними урядовими та неурядовими, громадськими організаціями, що суттєво допомагає в розв’язанні проблем переселенців, які прибули на територію Запорізької області. Про це заявив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, підбиваючи підсумки цього напряму роботи.

Так, у листопаді 2014 року між Департаментом та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців  була  підписана угода щодо підтримки  найуразливіших категорій населення з числа внутрішньо переміщених осіб. У її рамках  557 сімей, які оселилися в Запорізькій області, отримали у 2014 році одноразову фінансову допомогу в  розмірах від 3 тис. грн  до 7,5 тис. грн. на загальну суму 2,8 млн. грн.; у 2015 році -  310 сімей  1,1 млн. грн.

Завдяки співпраці з міжнародною неурядовою організацією Save the Children International в Україні матеріальну допомогу надано 2 тис. сімей з Донецької та Луганської областей.

За фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KFW в області впроваджується проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». У його рамках відібрано 11 об’єктів, у тому числі Преславський психоневрологічний інтернат», де планується реконструкція та капітальний ремонт житлового корпусу № 1 для розміщення до 50 внутрішньо переміщених осіб з психічними розладами, а також ремонт житлового будинку та пральні.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Уряду ФРН реалізує програму «Спеціальна ініціатива», спрямованою на покращення ситуації з облаштуванням внутрішньо переміщених осіб і допомогу територіальним громадам, які їх приймають. Передбачені кошти будуть використані  за такими пріоритетними напрямками: підтримка в управлінні надзвичайними ситуаціями; психосоціальна підтримка та врегулювання конфліктів; підтримка територіальних громад, які приймають внутрішньо переміщених осіб; удосконалення соціальної інфраструктури.

В якості пріоритетних будуть фінансуватися проекти, що підтримують покращення умов життя літніх людей, хворих, неповносправних осіб та дітей шкільного та дошкільного віку.

За програмою розвитку ООН в Україні та урядом Японії укомплектовано посади 20 кейс - менеджерів по роботі з внутрішньо переміщеними особами в м. Запоріжжя та  області, причому 10 спеціалістів - безпосередньо з числа внутрішньо переміщених осіб.

За словами посадовця, суттєво підтримує  внутрішньо переміщених осіб гуманітарна допомога. Так, у 2015 році до області  прибула польсько - німецька гуманітарна допомога, яка була зібрана за дорученням урядів цих країн, а також надана Урядом Федеративної Республіки Німеччина за сприяння Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. До складу гуманітарного вантажу ввійшли 46 тонн продуктів харчування та 9 тис. одиниць обігрівачів і постільних товарів, які було  передано представникам Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України для подальшого розповсюдження серед внутрішньо переміщених осіб.

 

Управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА