новини 13.01.2016

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ 2016 РІК ОГОЛОШЕНО РОКОМ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМ

Пропозиція оголосити 2016 рік у Запорізькій області прозвучала і була підтримана під час засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Для такого рішення є вагомі підстави.

В області проживає майже 6,5 тис. дітей з інвалідністю та особливими потребами, для яких працюють 16 спеціальних шкіл-інтернатів, у чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах відкрито дев’ять  класів з інклюзивним навчанням.

Як повідомили в Департаменті, у рамках Року обласний інститут післядипломної педагогічної освіти планує розробити спецкурс з проблеми інклюзивного навчання "Індекс інклюзії" для керівників закладів освіти, педагогів, вихователів та запровадити його на курсах підвищення кваліфікації усіх категорій педпрацівників;  розробити положення про ресурсний клас для навчання дітей з аутистичним спектром; розмістити на сайті КЗ «ЗОІППО» ЗОР банер з посиланнями на кращі освітні, навчальні та методичні ресурси щодо роботи з дітьми з особливими потребами для різних категорій учасників навчально-виховного процесу: батьків, учителів, вузьких  спеціалістів.

За підсумками цієї роботи з нового навчального року передбачено розпочати перепідготовку педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах класу чи групи в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах; запровадити навчальні тренінги, семінари для педагогів області щодо роботи з аутичними дітьми дошкільного та шкільного віку; налагодити співпрацю з науковими працівниками Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Запорізького педагогічного коледжу для спільної підготовки та перепідготовки педагогів області для роботи з дітьми з особливими потребами.

Крім цього,  органи управління освітою у районах та містах області до 01 березня повинні вивчити потреби у впровадженні інклюзивного навчання дітей з особливими потребами; провести роз’яснювальну роботу з батьками  щодо відкриття нових можливостей для кращої соціалізації дітей у разі їх залучення до інклюзивного навчання. На підставі цієї інформації планується відкрити в кожному районі та місті  не менше одного класу та не менше  однієї дошкільної групи з інклюзивною формою навчання, забезпечивши необхідні матеріально-технічні умови для перебування дітей з особливими освітніми потребами.

 

Управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА