новини 11.12.2013

Найкращий шлях до подолання безробіття – створення нових робочих місць

Керівництво місцевих органів виконавчої влади Розівського району та районний центр зайнятості приділяють постійну увагу питанню стимулювання підвищення зайнятості населення, створення та збереження нових робочих місць.

Так, 11 грудня в приміщенні Розівського районного центру зайнятості було проведено засідання «круглого столу» на тему: «Співпраця служби зайнятості району і територіальної державної інспекції з питань праці у соціальному захисті населення і стимулювання підвищення зайнятості», в якому взяли участь голова райдержадміністрації В.Попов, територіальний державний інспектор з питань праці О.Черниш, заступник начальника управління – начальник відділу з питань соціально-трудових відносин УСЗН О.Калюта, Пролетарський сільський голова С.Ремига, директор КЗ “Розівський районний краєзнавчий музей” О.Подпрятова.

Володимир Попов, відкриваючи засідання, зазначив: „Сьогодні створюються необхідні умови для зниження рівня безробіття та забезпечення зайнятості мешканців району через відповідні служби. Ми доволі часто чуємо, як звучить питання створення нових робочих. Хто їх створює? Звичайно не управління праці і не центр зайнятості. Нові робочі місця створюють роботодавці. Але для того, щоб це нове робоче місце з’явилося, необхідно створити сприятливі умови для відкриття нових підприємств, розвитку та нормального функціонування існуючих”.

Далі продовжила тему директор районного центру зайнятості Н.Смолякова, вона поінформувала про сьогоднішній стан ринку праці району, про нові послуги, що надає служба зайнятості згідно Закону України «Про зайнятість населення», зокрема, видачу ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці, організацію тимчасових та громадських робіт. Особливу увагу приділила тим послугам, які стосуються безпосередньо питань створення нових робочих місць, по-перше: надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, по-друге: компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцям, які працевлаштовують безробітних осіб за направленням центру зайнятості на нові робочі місця.

Учасники круглого столу брали активну участь в обговорені поставлених питань, ділилися своїми думками. В ході спілкування дійшли висновку, що існуючі можливості та накопичений досвід співпраці служби зайнятості району і територіальної державної інспекції з питань праці, дозволяють вирішувати проблеми зайнятості населення та додержання чинного законодавства, проте є можливість підвищити ефективність цієї роботи, а саме запроваджування інноваційних технологій, забезпечення підвищення продуктивності праці, підтримка економічно активного населення, зокрема безробітних, у започаткуванні власної справи та ін.

«Тільки в тісній взаємодії органів державної влади, соціальних партнерів та служби зайнятості можливе розв’язання найважчих проблем, які стоять перед нами сьогодні, в тому числі і в питанні створення нових робочих місць для працевлаштування незайнятих громадян», – підвів підсумки засідання голова райдержадміністрації В.Попов.