новини 05.01.2014

«Над Вертепом зірка ясна»

Від сивих глибин і до наших днів за українцями закріпилася слава найспівучішого, наймузичнішого народу. Українська пісня… Хто ж не був зачарований нею! Здавна вона стала невід’ємним супутником людського життя. Під акомпанемент улюблених музичних інструментів: кобзи, бандури, трембіти, сопілки народні музиканти та поети ще у сиву давнину оспівували подвиги сміливих князів.

З піснею наші предки вирушали у воєнні походи. Вона стала супутницею землеробських обрядів та родинних свят. І сьогодні, в наш час, українці відзначаються істинною творчістю, талановитістю та самобутністю. А ще вражає непереможна, щира любов до Батьківщини, яку наші співмешканці вдало сублімують у творчість: поетичні рядки, пісні.

5 січня, в неділю, у малому залі РЦКД жителі нашого району мали змогу полюбуватися неабиякими творчими талантами учасників районного огляду вокальних та фольклорних колективів, що проходив в рамках районного фестивалю народної творчості «Чисті джерела». Приємним сюрпризом стало проведення заходу напередодні свята чистого, світлого Різдва Христового, тож і назву огляд мав відповідну, красномовну – «Над Вертепом зірка сяє».

В огляді взяли участь 4 колективи художньої самодіяльності Розівського району та п’ять учасників малих форм продемонстрували свої здібності у вокальному жанрі.

Розпочався цей яскравий, захоплюючий захід зі слів привітань почесної гості – заступника голови Розівської районної державної адміністрації, голови оргкомітету – Валентини Олександрівни Авєріної. Вона привітала гостей, учасників районного огляду творчості, працівників культури зі святом Різдва Христового, побажала міцного здоров’я, надії, віри та світлої любові, а також творчої наснаги та нових здобутків.

І, звичайно, Різдвяне свято не могло обійтися без колядників – бажаних та довгоочікуваних гостей цього дня. Різдвяний вертеп у складі дітей та учасників колективу художньої самодіяльності «Вербиченька» завітали до затишного, святково прибраного залу з колядою «Добрий вечір, тобі, пане господарю».

Діти, перевтілившись у пастухів та ангелів, продемонстрували яскраве дійство, з неабияким запалом сповістили про небувалу новину, що збудила цілий світ, – народження Божою Матір’ю Сина – Ісуса Христа. Роль пастуха і пастушки виконували Микола та Дар’я Пшибельські. Ангелами були Єлизавета Старожилова та Анастасія Єрьоменко. А у Ірода, погрози якого, на радість, не злякали нікого з гостей свята перевтілився Євген Хілобок.

Потому розпочався огляд концертних номерів учасників художньої самодіяльності. Оцінювало виступи учасників огляду справедливе журі у складі начальника відділу культури і туризму Розівської РДА Сергія Анатолійовича Топалова, директора районної дитячої музичної школи Оксана Леонідівни Комар та Сергія Олексійовича Касаткіна – завідувача відділом художньої самодіяльності та народної творчості РЦКД.

Концертна програма розпочалася з виступу фольклорного колективу «Вербиченька» районного центру культури та дозвілля під керівництвом Геннадія Тешнера. У їх виконанні прозвучали пісні: «Над Вертепом зірка ясна» та «Молитва».

Вокальна група Новомлинівського СБК подарувала усім присутнім на святі пісні: «Україна» й «Всё, чего ты ждешь» ( Худ. керівник Ганна Хотлубей ).

Гучними оплесками супроводжувався виступ фольклорного колективу Кузнецівського СБК «Живемо» (худ. кер. Микола Видута). Пісні: «Старий рік кінчається, новий починається» та «Ой, таки так» не залишили байдужими нікого в залі.

Продемонстрував неабиякі творчі здібності й народний вокальний самодіяльний ансамбль «Веселка» Солодководненського СБК (керівник Сергій Касаткін), подарувавши гостям свята пісні: «Вечори в Карпатах» та «Ой, устану ранесенько».

Сольним співом радували та вражали вокалісти: Любов Макаренко, Олена Федорук (Вишнюватський СБК) та Юрій Грипась (Новомлинівський СБК).

Олена Борзенкова – солістка Карла-Лібкнехтівського СБК (худ. кер. Наталя Гіденко) провела гостей та учасників заходу стежками сніжної красуні-зими, виконавши однойменну пісню.

Великим сюрпризом для гостей заходу стали виступи вихованців районної дитячої музичної школи. Вразили присутніх грою на баяні Анастасія Міщенко та Владислав Товаровський. Вони виконали композицію «Увиванець». Максим Нестерець та Валерій Мінор також захопили своєю грою на баяні, виконавши «Маленькую польку» (керівник Лілія Сорокіна).

Справжнє диво створили на сцені тріо гітаристів районної дитячої музичної школи за участю Михайла Спіченка, Григорія Стрюка та Дениса Коваленка (худ. кер. Олександр Бойко). Вони подарували святковий настрій та звеселили всіх гостей заходу композицією «Джингл бенс».

Гостя святкового заходу – Оксана Тітова – учасниця художньої самодіяльності Вишнюватського СБК (керівник – Юлія Євпатченко) вразила присутніх художнім читанням вірша, присвяченого світлому святу Різдва.

Танцювальний колектив Вишнюватського СБК привітав присутніх «Українським танком».

Для підведення підсумків районного огляду на сцену запросили голову журі, начальника відділу культури і туризму Розівської РДА – Сергія Анатолійовича Топалова. Він подякував всім учасникам художньої самодіяльності Розівського району за невичерпну творчу енергію, за захоплюючі, вражаючі виступи. Побажав аби і в подальшому талановиті люди нашого району могли реалізовувати свої здібності не лише на сцені районного РЦКД та сільських БК, пообіцявши зі свого боку підтримку талановитим людям нашого краю.

Неймовірно радує той факт, що сьогодні про українську пісню можна з впевненістю сказати, що її свічка не згасає, а, навпаки, спалахує з новою силою, ведучи нас серед тисяч мрій і сподівань до майбуття. А допоки в нашому співочому та пісенному краї є талановиті, творчі люди, готові дарувати радість й тепло оточуючим, допоки й житиме та процвітатиме наша земля.