новини 14.01.2014

Розівська молодь активно долучається до увічнення творчої спадщини Тараса Шевченка

14 січня 2014 року у Розівській загальноосвітній школі №1 І-ІІІ ст. відбулась літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» для учнів 8 класу, на яке завітала заступник голови районної державної адміністрації Валентина Авєріна.

З гарними словами про Т.Г.Шевченка перед учнями виступила завідуюча шкільною бібліотекою Лариса Жиєнко: «Тарас Шевченко народився на українській землі під українським небом, проте належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані людства знаходять безсмертя. Він був поетом, якого до того не мали: поетом для всіх, поетом народним, поетом гноблених, але не скорених. Якщо українська мова сьогодні славиться своєю красою і силою, багатством синоніміки, неперевершеною образністю, – то усе це від Шевченка. Стоїмо перед Шевченком, як перед совістю народу. Пильно вдивляємося в його портрет. Віримо, що Шевченко – це Україна, а Україна – це Шевченко». Також розповіла присутнім про важкий життєвий і творчий шлях поета, художника, про його заповітні мрії бачити рідну Україну самостійною та незалежною державою, з переглядом цікавих слайдів. У творчому заході діти озвучили поезії Кобзаря, читання було виразним, емоційним, відповідало змісту творів, передавало настрій поета.

Літературно-музична композиція проведена не стільки з навчально-практичною метою, як з метою виховання в учнівської молоді поваги до літературної спадщини Великого Кобзаря, шанобливого ставлення до його творчості, розуміння значення ідей та поглядів Тараса Шевченка для утвердження національної самостійності та національної самосвідомості. Крім того, у такий спосіб учні віддали шану геніальному українському поетові, синові великого українського народу у зв’язку із 200-річчям від дня його народження.

Наприкінці заходу Валентина Авєріна подякувала дітям за підготовлений захід, побажала творчості та натхнення, здійснення всіх мрій.

«Глава держави підкреслює, що відзначення 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря повинно стати не разовою акцією, а напруженою роботою з вшанування й осмислення великого спадку Тараса Шевченка. Дорослі і діти повинні пам’ятати геніального українського поета, художника, борця за волю народу та його заповіти» – наголосила заступник голови райдержадміністрації В.Авєріна.