новини 04.02.2014

Охорона здоров’я населення залишається в центрі уваги влади

4 лютого, у Всесвітній день боротьби з раком, голова Розівської райдержадміністрації Володимир Попов з робочим візитом відвідав Розівську центральну районну лікарню з метою ознайомлення зі станом профілактики та лікування онкологічних захворювань в районі.

Володимир Олександрович особисто поспілкувався з заступником головного лікаря Олександром Яловцем, хірургом центральної районної лікарні Андрієм Яковлєвим. Мова йшла про ряд проблемних питань у роботі закладу, деякі фінансові проблеми.

Під час спілкування з працівниками закладу голова райдержадміністрації відзначив, що охорона здоров’я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю розвитку країни, яка і надалі залишатиметься в центрі уваги Президента України Віктора Януковича.

Заступник головного лікаря О.Яловець ознайомив посадовця з роботою онкологічної служби. За минулий рік в районі первинно виявлено 19 чоловік. Показник в порівнянні з минулим роком знизився на 4 чоловіка. Показник онкозахворювання населення району знизився з 24,06 (2012 рік) до 20,25 на 10 тис. населення в 2013 році. Підвищення росту онкозахворювання спостерігається в таких населених пунктах, як с.Кузнецівка, с.Солодководне, с.К-Лібкнехта, с.Вільне. Серед сільського населення показник захворюваності знизився з 16,7 (2012 рік) до 10,6 (2013 рік) на 10 тис. населення. В складі захворювання на першому місці злоякісне виявлення органів дихання - 5 випадків; показник на 10 тис. населення - 5,32; питома вага від загальної кількості складає - 26,3%.; друге місце посідає злоякісне виявлення органів травлення та жіночих статевих органів складає - 3 випадки; показник на 10 тис. населення – 3,19; питома вага від загальної кількості складає - 15,7%; третє місце посідає злоякісне виявлення молочної залози та шкіри - 2 випадки, показник на 10 тис. населення - 2,13; питома вага від загальної кількості складає - 10,5%; четверте місце посідає злоякісне виявлення чоловічих статевих органів, сечових органів, губи і глотки - по 1 випадку; показник на 10 тис. населення 1,06; питома вага від загальної кількості - 5,2%. Хворі оглядаються спільно з фельдшерами та вузькими спеціалістами, терапевтами. Стаціонарну допомогу онкологічним хворим надають терапевтичне, хірургічне відділення за профілем хворих.

„Однією з основних причин зростання кількості хворих на онкозахворювання є несвоєчасне виявлення хвороби. Люди не дбають про своє здоров'я, сподіваються, що їх хвороба омине, така самовпевненість приносить людям не завжди приємні наслідки. Для цього, перш за все, має бути якісне обслуговування медперсоналом та бажання самого пацієнта“, – зазначив голова райдержадміністрації Володимир Попов.