новини 01.05.2014

«Первоцвіт-2014» – районне свято юних талантів

Одними з перших справжніх вісників весни є першоцвіти. Як правило, це квіти, які буяють різними відтінками та радують людське око неповторною красою. Дивовижними кольорами веселки заграв у День Міжнародної солідарності всіх трудящих первоцвіт і у нашому селищі. 1 травня в Районному центральному будинку культури та дозвілля відбулося урочисте відкриття 18-го районного фестивалю дитячої творчості «Первоцвіт – 2014», що в цьому році проходив в рамках 75 річниці утворення Запорізької області.

Зі словами вітань з нагоди свята до всіх присутніх на заході звернулася заступник голови РДА, голова оргкомітету районного фестивалю «Первоцвіт» Валентина Олександрівна Авєріна. Разом з головою журі фестивалю, начальником відділу культури та туризму РДА Сергієм Анатолійовичем Топаловим, вони привітали всіх розівчан зі святом і побажали весняного тепла, щастя, здоров’я, миру, злагоди та добробуту. А також вручили учасникам фестивалю дипломи та подарували пам’ятні вимпели й теплі слова вітань. Побажали всім лауреатам фестивалю та гостям заходу вдалих виступів, творчого натхнення, втілення в життя всіх задумів та планів.

Всього у районному фестивалі взяли участь 107 учасників у шести номінаціях: «вокально-хоровий спів», «сольний спів», «хореографічний жанр», «художнє читання», «музичний жанр» та «декоративно-прикладне мистецтво».

Справжньою родзинкою свята стала книга фестивалю «Первоцвіт», яку і було внесено на сцену під урочисті звуки музики. Дана книга ведеться 18 років поспіль, тож всі учасники фестивалю отримали можливість на згадку про участь у святі залишити в ній свої записи.

Під час святкового гала-концерту, який відбувся після урочистої частини, учасники та гості фестивалю порадували всіх присутніх незабутнім феєричним шоу. Діти демонстрували свої вокальні та танцювальні здібності. Показали високий рівень майстерності у жанрах художнього читання та гри на музичних інструментах. Глядачі з задоволенням переглядали концертні номери, гучно аплодуючи юним артистам. Не залишились байдужими і до виставки декоративно-прикладного мистецтва, представленої у фойє РЦКД.

Дуже нелегко було членам журі визначитись з переможцем, адже кожен з учасників є талановитим і заслуговує на перемогу. Але вибір все ж таки довелось зробити. Одностайно за рішенням членів журі гран-прі було присуджено солістці РЦКД Олені Доненко, яка є активною учасницею всіх масових заходів у нашому районі.

По закінченню святкового гала-концерту на дітей чекала святкова дискотека. А у малому залі РЦКД була представлена виставка районного краєзнавчого музею (директор О.А. Подпрятова), на якій всі бажаючі могли переглянути фотоматеріали з заповідника Кам'яні Могили.

Вже традиційно кожного року розквітає Розівський “Первоцвіт”. Засновники та організатори фестивалю сподіваються, що і наступного, 2015 року, знову заквітне це диво нашої землі, а юні таланти порадують мешканців Розівщини новими творчими звершеннями. Адже «Первоцвіт» - це не лише травневе свято, а й нагадування нам, дорослим, що дитячі таланти повинні буяти пишним цвітом, бо розвиток творчих здібностей – це один з головних наших обов’язків.