новини 31.01.2019

Самовільні рубки по за закону!

З наступом холодів на території України почастішали самовільні рубки лісових насаджень, які є протиерозійними насадженнями і грають велику роль для захисту родючості землі : стримують водну і вітрову ерозії. У питанні по охороні лісових насаджень має бути зацікавлений як фермер так і великі аграрні підприємства, які займаються вирощуванням зернових культур.

Поводимося з порадою для осіб які здійснюють самовільні рубки - любителів швидкої наживи : не спокушайте долю і не ризикуйте, оскільки за здійснення цих видів лісопорушень передбачена матеріальна відповідальність у вигляді суми відшкодування збитку державі і адміністративного штрафу. На сьогодні, згідно Постанови КМУ №665 від 23.07.2008 року "Про затвердження такс для розрахунку розміру збитку нанесеного лісу" вказані в доповненні №1 (див. таблицю).  Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

УВАГА! З 1 січня 2019 року, відповідно до змін, які внесені Законом України № 2531 від 06.09.2018 до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 246 Кримінального кодексу України:

– адмінштрафи для громадян за незаконну рубку збільшуються в три і більше рази (255-510 грн), посадових осіб – більше як у десять раз (1275-2550 грн). Для громадян та посадових осіб, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної рубки, адмінштрафи збільшуються у два-чотири рази і становитимуть 510-1020 грн і 5100-10200 грн відповідно;

– штрафи, за вчинені кримінальні діяння, зростуть від 15 до 20 раз (17000-25500 грн), на територіях чи об’єктах ПЗФ штрафи становитимуть 25500-34000 гривень. У разі заподіяння тяжких наслідків для лісу порушники можуть бути позбавлені волі від п’яти до семи років.

При зборі "сушняка" без бензопил в лісосмугах - погоджувати з місцевою сільською радою, на території Держлісфонда - погоджувати з "Розівською майстерською дільницею Більманського лісництва". З метою виявлення людей що здійснюють самовільні рубки створені рейдові бригади з працівників Розівського відділення поліції, «Пологівського лісгоспу» з включенням в групи представників громадськості та екології. Висновок - набагато простіше придбати ті ж дрова в "Розівській майстерській дільниці Більманського лісництва", чим здійснювати самовільне вирубування лісів несучи за це адміністративну та кримінальну відповідальності. По виявленню лісопорушників звертатися в поліцію за тел. 102 або в "Розівську майстерську дільницю Більманського лісництва" за моб.тел. 050-702-79-32; для замовлення деревини звертатися у "Розівську майстерську дільницю Більманського лісництва". адреса: смт Розівка, ул.8Березня, 4, моб.тел. 050-702-79-32.

Бережіть ліс- це наше багатство!

 

З повагою Адміністрація Розівської районної державної адміністрації та "Розівська майстерська дільниця Більманського лісництва".