новини 12.06.2019

Зустріч ОБСЄ із виборцями Розівського району

12.06.2019, в залі засідань райдержадміністрації, Координатор проектів ОБСЄ в Україні провів інформаційно-роз’яснювальну зустріч із виборцями району перед першими місцевими виборами в об’єднану територіальну громаду.

До участі у заході були запрошені: кандидати у депутати та на посаду селищного голови ради ОТГ, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, члени виборчих комісій, керівники підприємств, організацій району.

У ході зустрічі були обговорені такі питання:

  • Перші місцеві вибори в контексті реформи децентралізації. Які можливості існують для розвитку об’єднаних громад.
  • Функції і повноваження органів місцевого самоврядування, що обираються на місцевих виборах, чим вони відрізняються від «старих» органів місцевого самоврядування.
  • Вибори як механізм представлення інтересів виборців у  ОТГ. Механізми прийняття рішень у об’єднаній громаді. Роль і вплив жителів об’єднаної громади на прийняття рішень, роль старости при прийнятті радою ОТГ рішень, які стосуються старостинського округу. Виборча система на перших виборах у громадах.
  • Виборча кампанія: як має за законом проводитися агітація. Заборона використання підкупу і «адмінресурсу». Різниця між проведенням агітації та прямим чи непрямим підкупом виборців. Змістовність агітації: змагання ресурсів чи змагання програм? Відповідальність за порушення законодавства під час агітації, зокрема щодо підкупу та адмінресурсу.
  • Голосування. Як перевірити себе у списку виборців, як проголосувати вдома у разі хвороби. Потрібні для голосування документи. Особисте, таємне голосування.
  • Організація виборів.