новини 18.12.2019

Лісники попереджують про відповідальність за незаконне вирубування ялинок

Не можна навіть уявити новорічне свято без ялинки. Нині є великий вибір штучних ялинок, та все ж громадяни віддають перевагу лісовій красуні.

Уже за 10-15 днів до Нового року  майже в кожному населеному пункті  з’являться міні-ринки із продажу ялинок, але не всі продавці здійснюють свою діяльність законно. Першими порушниками є ті, хто займається незаконною вирубкою. Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства при заготівлі та реалізації ялинок у передноворічний період Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області проводяться заходи державного контролю за охороною хвойних насаджень.

Долучитися до всеукраїнської операції зі збереження лісових насаджень може кожен. По-перше, не допускати незаконних вирубок хвойних насаджень. По-друге, купувати новорічні ялинки тільки в організованих пунктах продажу. По-третє, обрати собі альтернативу живій ялинці, зробити добру справу для природи і при цьому не відмовитись від звичаїв.

Щоб завадити незаконній вирубці дерев, було запроваджено маркування ялинок пластиковими бирками зі штрих-кодом, що зводить до мінімуму незаконну вирубку хвойних насаджень у передноворічний період. Тож, якщо на базарі, чи десь в іншому місці продажу Ви бачите, що електронний чип відсутній, то це означає, що вона незаконно зрубана.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф. Відповідно до статті  65 КУпАП, незаконна вирубка дерев хвойних порід  тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, за рішеннями відповідних місцевих судів.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Тож, готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!