новини 31.03.2020

МЕДИКИ НАГАДУЮТЬ, ЩО РОБИТИ ПРИ ПЕРШИХ СИМПТОМАХ ГРВІ

За останню добу на гарячу лінію обласного контакт-центру надійшло 135 дзвінків від жителів регіону. Більшість звернень стосувались  епідеміологічної ситуації в області та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу.

Важливо пам’ятати, якщо ви відчуваєте симптоми захворювання (підвищену температуру, кашель тощо) потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю та розповісти не тільки про свій стан, а і про можливі контакти із особами, що приїхали з-за кордону – місць, де зафіксовано коронавірус. За можливості потрібно самоізолюватися та чекати вказівок лікаря.

Як ми писали раніше, медичні працівники екстреної допомоги, що приїжджають на виклики, не будуть проводити тест на COVID-19.

На сайті облдержадміністрації є розділ «Все про коронавірус». Там є інформація «Що робити, якщо у вас симптоми ГРВІ». Міністерство охорони здоров’я надало детальне роз’яснення.  Також там є інформація «Що робити, якщо ви тільки повернулись з країни, де зафіксовано коронавірус» та «Рекомендації для тих, хто на самоізоляції».

Уряд своїм рішенням заборонив проведення планових госпіталізацій та планових операцій, крім невідкладних та термінових. Це зроблено, щоб усі лікарні та працівники були підготовлені до зустрічі пацієнтів із коронавірусом.

Втім, медики наголошують, що карантин не скасовує вакцинації. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси: це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя.

Також, громадяни мають пам’ятати, що забезпечення карантинного режиму щодня здійснюють 18 тисяч правоохоронців.  На патрулюванні в Запорізькій області знаходиться 758 правоохоронців, з них: 520 співробітників Національної поліції та 238 – Національної гвардії України.

За час карантину по Україні поліцейські склали 2967 адміністративних протоколів за порушення правил щодо карантину людей  та відкрили 33 кримінальні провадження (19 за порушення санітарних правил та 14 за порушення карантинних заходів).

З будь-яких питань можна звертатись на цілодобову гарячу лінію за номером: 0-800-503-508.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації