ПРИНЦИПИ БІОЗАХИСТУ

Робота підприємств та господарств в умовах жорсткого карантину.

 

Заходи запобігання розповсюдження COVID-19

 

Що потрібно знати та розуміти?

Коронавірусна інфекція COVID-19 (абревіатура від англ. COrona VIrus Disease 2019), раніше коронавірусна інфекція 2019 nCoV - потенційно важка гостра респіраторна інфекція, що викликається коронавірусом SARS-CoV-2. Являє собою небезпечне захворювання, яке може протікати як у формі гострої респіраторної вірусної інфекції легкого перебігу, так і у важкій формі, специфічні ускладнення якої можуть включати вірусну пневмонію, яка спричиняє гострий респіраторний дистрес-синдром або дихальну недостатність з ризиком смерті.

Що потрібно знати та розуміти?

Термін в 14 днів можна вважати достатнім для моніторингу та відстеження попередніх контактів в разі виявлення хворого. На стадії інкубаційного періоду виявлення хворих термо-моніторингом неефективно.

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань США передбачається, що передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. В клінічних рекомендаціях Міністерства охорони здоров'я вже заявили, що передається як повітряно-крапельним (при кашлі, чханні і розмові), повітряно-пиловим шляхами, так і контактним.

Згідно з відомими даними про коронавіруси, вони не здатні довго виживати на різних об'єктах.

Що потрібно знати та розуміти?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом через вдихання дрібних крапель, розпорошених в повітрі в процесі кашлю або чхання. Краплі з вірусом можуть потрапляти на поверхні і предмети, а потім інфікувати доторкується до них людини через наступні дотики до очей, носа або рота. За даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань активний вірус був виявлений у фекаліях хворих COVID-19, що означає можливість фекально-орального передачі інфекції, наприклад, через контаміновані руки, їжу і воду, однак даний механізм передачі не є основним в випадку COVID-19. Є також повідомлення про те, що вірус виявлявся в крові і слині.

Що потрібно знати та розуміти?

В одному з досліджень повідомляється про випадок захворювання всередині сім'ї, де у двох членів сім'ї були відсутні будь-які симптоми і аномалії на рентгенівських знімках, але проби слизу з верхніх дихальних шляхів показали наявність вірусу. Таким чином, можливі безсимптомні випадки інфекції. Хоча відомий випадок передачі інфекції при її безсимптомному перебігу піддався критиці, стає все більше свідчень можливої передачі інфекції від безсимптомних носіїв.

Що потрібно знати та розуміти?

Зараз основним способом поширення вірусу є передача від людини до людини.

 

ЗАРАЖЕННЯ

Найвища вірогідність зараження у невеликому, погано провітрюваному приміщенні. Транспорті, ліфті, туалетній кімнаті тощо. Якщо ви потрапили в таке приміщення із хворим одночасно – вірус потрапить до вас в легені.

Середня вірогідність зараження у добре вентильованому великому приміщенні. Якщо ви потрапили в таке приміщення із хворим одночасно на короткий період та не наближалися до нього ближче ніж на 2 м вірус може не досягти до слизової ваших ВДШ.

Низька, малоймовірна вірогідність зараження на вулиці у ясну та сонячну погоду. Інтенсивний рух повітря додатково мінімізує вірогідність зараження. При дотриманні дистанції у 2м та більше до хворого зараження дуже малоймовірне.

 

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ

Шляхи зараження в умовах карантину.

При хворобі одного захворіють УСІ!

При хворобі одного захворіє ПОЛОВИНА!

При хворобі одного захворіють КОНТАКТУЮЧІ!

Заходи в умовах карантину.

Вчимо! Повідомляємо!

При першій підозрі Самоізоляція, не підходимо до транспорту!

Температурний скринінг на вході до автобусу! Медперсонал та водія захищати захисним респіратором. Робітники отримують маски на вході. Дезінфікують руки. Використання медичних масок. Правильнее використання масок!

 

Користування громадським транспортом категорично ЗАБОРОНИТИ!

Дезінфекція в кінці кожного дня.

Медична маска - реалії.

80%

20%

 

Аналогічна ситуація і при видиханні повітря.

Немає різниці якою стороною вдягати маску, якщо вона не має дезінфікуючого шару, а лише фільтруючі.

Медична маска – захист…

Головне завдання маски захистити операційне поле пацієнта від потрапляння збудників, які видихає хірург.

Маска не захищає хірурга від пацієнта. Дезінфікуючий шар маски (для хірургічних масок) захищає його від власних пневмококів. Звичайна медична маска такого шару не має. Тому її не можна носити довго, вона починає шкодити власнику.

Чому необхідно носити маску під час карантину? Маска захищає обличчя від ваших власних рук – і це дуже важливо! Маска захищає оточуючих від вашого дихання, яке розбивається на різносторонні потоки і розсіюється. Маска уловлює великі водяні кульки, які насичені збудником, аде дрібні – розлітаються…

Якщо метою є захист власника – використовується респіратор із потоковим клапаном видиху. Але пам’ ятаємо, що він захищає власника – оточуючих – НІ!

Забезпечення безперервної роботи організації в умовах жорсткого карантину.

Розділіть персонал на групи, які не контактують між собою.

 

Обсервація на 14 діб

Алгоритм - Висновок.

 

  1. Складаємо повний список персоналу.
  2. Визначаємо ким можна знехтувати – на віддалену роботу.
  3. Ким не можна знехтувати – повний список – аналіз – розділення на групи за напрямками роботи. (наприклад група 1 (Бухгалтер, водій, інженер, свинарка) група 2 (Бухгалтер 2, водій 2 інженер 2, свинарка 2) – правильно, Група 3 Бухгалтер, Бухгалтер 2, бухгалтер 3 – не правильно.
  4. Групи гарантовано не перетинаються на роботі, в розвозці, в побуті (розділені навіть в години приймання їжі).
  5. Температурний скринінг проводить захищений респіратором мед персонал – при посадці в розвозку (використання громадського транспорту заборонено).

Алгоритм - Висновок.

  1. Розвозка добре вентилюється. Люди не сідають поряд один із одним. Не розмовляють (бажано), не тиснуть один одному руки. Руки дезінфікують кожному при вході до розвозки. Видають медичні маски.
  2. На робочих місцях – соціальний розрив не менше 2 метрів один від одного. Робота в медичних масках в умовах спільного використання приміщення.
  3. Заміна медичних масок кожні 2-4 години, залежно від інтенсивності дихання.
  4. Кількість працівників зменшуємо до мінімуму можливого.
  5. Позаштатним працівникам (практиканти, аудитори, аутсорсинг) забороняємо доступ на об’єкт.

 

Дякуємо за увагу!

 

  

З розробленими принципами можна ознайомитися за посиланням
Джерело:
    

  https://drive.google.com/file/d/14SfjgUd-HuIgkmYxReZ7gevEl__0vYzm/view