До відома населенню Розівського району!

 Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1123 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо питань надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг», яка набула чинності з 01 січня 2020 року. Вищезазначеним рішенням Уряд внормував порядок надання пільг і субсидій  на придбання твердого палива та скрапленого газу у 2020 році.

З 1 січня 2020 року пільгові категорії громадян матимуть право подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги (форма заяви додається). Раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати лише якщо подали відповідну заяву до старту опалювального сезону, тобто до 15 жовтня, то відтепер вони можуть зробити це у будь-який момент.

З 1 січня 2020 року для призначенняя пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики у сільській місцевості звертаються до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищних і сільських рад, за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), за фактичним місцем проживання за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі. У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.

Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України  при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

До пункту 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня
1995 р. № 848  внесені зміни: «У сільській місцевості заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних і сільських рад, та передаються відповідним органам соціального захисту населення. У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення. ».

Граничні показники вартості твердого пічного побутового палива  і скрапленого газу    у   розрізі  областей   визначаються  Кабінетом Міністрів України. У 2020 році індекс встановлено на рівні 1,055 (105,5/100=1,055).

Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу на 2020 рік:

одна тонна вугілля: 2603,55 х 1,055 = 2746,75 грн.;

один балон скрапленого газу (21 кг): 260,36 х 1,055 = 274,68 гривень.

Норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися житлові субсидії готівкою для  відшкодування витрат на їх придбання:

тверде паливо для надання житлових субсидій з розрахунку на домогосподарство на рік – 2 тонни, пільг – 1 тонна;

скраплений газ для надання житлових субсидій:

1-2 особи - 2 балони (42 кг);

3-4 особи - 3 балони (63 кг);

5 і більше осіб - 4 балони (84 кг);

скраплений газ для надання пільг – 1 балон (21 кг).

Нові ціни на придбання твердого палива та скрапленого газу по субсидіях та пільгах застосовуються з 01.01.2020  року.   

В районі станом на 01.05.2020 року  одержують  житлові субсидії  на житлово – комунальні послуги у готівковій формі  351 допогосподарств, на придбання  скрапленого газу  та твердого палива 305 допогосподарств, пільги на на придбання  скрапленого газу  та твердого палива у готівковій формі - 174  осіб,  пільги на житлово- комунальні послуги у безготівковій формі – 314 осіб.

Одночасно інформуємо, що на засіданні Уряду 25 березня 2020 року прийнято постанову, яка суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину. Рішенням Уряду, зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною водою, водовідведенням на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв'язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг. Крім того, з 01 травня 2020 року призначення житлових субсидій всім сім'ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2019/2020 року буде проведено автоматично без додаткових звернень громадян.