Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) на території Розівської ОТГ за 2020 рік

Минув рік від виявлення перших випадків захворювання на коронавірусну хворобу у світі. Перші випадки цієї інфекції в Розівській громаді були зареєстровані в червні 2020 року в селі Зеленопіль. Завдяки карантинним заходам вдалося локалізувати розповсюдження хвороби на території нашої громади. З початком епідеміологічного сезону захворюваності на ГРВІ почала зростати захворюваність і на коронавірусну інфекцію: у вересні було зареєстровано 3 випадки, у жовтні  вже 24, у листопаді – 96, у грудні – 34.

Статистика виявлення коронавірусної інфекції у нашій громаді збігається з показниками як по Запорізькій області, так і в цілому по Україні, де пік захворюваності припав на листопад 2020 року.

Всього за весь період пандемії в Розівській громаді зареєстровано 161 випадок захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР. Наразі найбільша кількість хворих виявляється на території смт. Розівки, також реєструються поодинокі випадки в інших населених пунктах громади.

За 2020 рік  виявлено 111 пневмонії, значна кількість з яких може бути зумовлена перенесеною коронавірусною інфекцією. Стаціонарно проліковано 11 осіб, хворих на коронавірусну інфекцію та 18 осіб з пневмоніями. Всі інші пацієнти проходили лікування в амбулаторних умовах.

Зважаючи на вище зазначене, можемо зробити висновок, що пік першої хвилі коронавірусної інфекції як в цілому по Україні, так і в нашій громаді, пройдено. Сподіватимемося, що ситуація і надалі буде контрольованою та матиме тенденцію до зменшення кількості захворілих на цю підступну хворобу.

В першу чергу хочеться подякувати всім медичним працівникам, які перебували на «передовій» боротьби з цією хворобою, органам місцевого самоврядування та підприємцям, які допомогли закупити засоби індивідуального захисту та необхідне медичне обладнання, а також всім людям, які зберігали спокій та дотримувались карантинних заходів.

І все ж таки  ця інфекція ще не переможена. Попереду нас очікує черговий етап боротьби з коронавірусною інфекцією – формування колективного імунітету в суспільстві, в тому числі шляхом вакцинації: першочергово медичних працівників, освітян, працівників сфери надання соціальних послуг, поліції  та осіб з групи ризику, людей похилого віку.

Наостанок хочу нагадати, що карантин ще не закінчився, тому необхідно дотримуватися карантинних заходів та заходів особистої безпеки та гігієни: дотримуватися соціальної дистанції, носити маски у закритих приміщеннях та місцях скупчення людей, часто мити руки з милом або обробляти їх антисептиком та зайвий раз не покидати свій дім.

 

Від імені всіх працівників Розівського центру ПМСД вітаю Вас з новорічними святами та бажаю Вам міцного здоров'я на довгі роки! Будьте здорові, дотримуйтесь карантинних заходів та не піддавайтесь паніці!

 

Директор

КНП «Розівський центр ПМСД»                                                Олександр ЯЛОВЕЦЬ