Бажання мати дитину

Кожна четверта сім`я в Україні, з цілком певних причин, пов`язаних зі здоров`ям, ніколи не зможе мати власних дітей. Багато сімей з тих же причин не мають можливості народити другу або третю дитину. Як бути, якщо любиш дітей, щиро хочеш і маєш можливість піклуватися про них?

У нашій країні дуже багато дітей, позбавлених батьківської уваги і опіки. Якщо у дитини до 5-6 років ще є шанс бути усиновленою, то після цього віку діти-сироти в більшості випадків так ними і залишаються.

Звичайно, складно зважитися на усиновлення дитини, яка в 7-14 років вже сформувалася. Проте, у потенційних тат і мам, окрім усиновлення, є ще два шляхи витратити незатребуване батьківське тепло на дітей такого віку.

Перше - це створення "прийомної сім`ї". Під цим терміном мається на увазі сім`я або одна людина, що не живе в шлюбі, які беруть на виховання від 1 до 4 дітей, з якими вони спільно проживають на своїй території. При цьому діти зберігають статус сироти і відповідно, всі пільги, які їм покладені. Виховуються діти в прийомній сім`ї до 18 років.

Друге - це організація дитячого будинку сімейного типу. У цьому випадку також окрема сім`я або одна людина, що не є одруженою, беруть на виховання від 4 до 10 дітей для спільного мешкання в будівлі. При цьому діти також зберігають статус сироти і, відповідно, всі пільги. Виховуються діти в такому дитячому будинку сімейного типу теж до 18 років.

Хочеться зазначити, що всіх, у кого немає меркантильних інтересів і хто, на заклик батьківського серця, зважився створити прийомну сім`ю або дитячий будинок сімейного типу, чекає довготривала та компетентна підтримка соціального працівника і представника органу опіки і піклування, які закріплюються за кожною сім`єю і надають їй всебічну допомогу.

Тож небайдужих та бажаючих мати повну родину закликаємо звертатися  до служби у справах дітей за адресою: смт Розівка, вул. Леніна, 104, тел. 97355.