Відомості про район

 

Загальні відомості

(географічне розташування, герб і прапор, клімат тощо).

 

Герб Розівського району

Прапор Розівського району

 

Розівський район було утворено 26 червня 1992 року відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 №2505-ХІІ «Про утворення Розівського району Запорізької області».

Загальна площа району складає 610 квадратних кілометрів. Розівський район з північного сходу межує з Великоновоселківським районом Донецької області, зі сходу з Волноваським районом Донецької області, з півдня і південного сходу з Володарським районом Донецької області, з заходу та південного заходу з Куйбишевським районом Запорізької області, з півночі з Гуляйпільським районом Запорізької області. Клімат теплий, помірно-континентальний.

На території району знаходиться 1 селищна рада і 7 сільських рад.

Сільське господарство Розівського району спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур.

Гуманітарну сферу району представляють: 10 закладів освіти (7 загальноосвітніх шкіл, 3 дитячі садки), 1 будинок дитячої творчості, 1 дитячо-юнацька спортивна школа, 17 закладів охорони здоров’я (1 ЦРЛ,1 Центр первинної медико-санітарної допомоги, 2 ФАПи, 12 ФП, 1 сільська лікарська амбулаторія), 28 закладів культури (1 центр культури і дозвілля, 7 будинків культури, 1 районна дитяча музична школа, 12 бібліотек, 1 районний краєзнавчий музей та 7 музеїв, які діють на громадських засадах).

На території району на державному обліку перебувають 15 пам’ятників історії та монументального мистецтва, а також 82 пам’ятки археології.

 

© 2013-2018 Розівська районна державна адміністрація Запорізької області