Історія краю

 

Історія Розівського району складна і повчальна, вона сягає своїм корінням у далекі часи. Тутешній край з прадавнини був заселений скотарськими та землеробськими племенами. Біля Розівки в урочищі Кам’яні Могили, на річці Калка (тепер Кальчик) 1223 року відбулася перша трагічна битва руських князівських дружин і половецького хана Котяна з монголо-татарською ордою.

Не забувається ця історична подія і в наші часи. З 2010 року на «Полі слов’янської мужності» (неподалік від заповідника «Кам’яні могили») запроваджено культурно-мистецький фестиваль «Перехрестя віків». Метою фестивалю є відродження та пропаганда вікових традицій слов’янського народу, популяризація історико-культурної спадщини України, патріотичне виховання молоді, розвиток туризму.

Широке заселення наших територій започаткували німецькі колоністи наприкінці 18 століття.

Перша дата утворення Розівського району – 7 березня 1923 року. Однак, життя не стоїть на місці, все змінюється і в силу різних причин приймаються вагомі рішення на вищому рівні, і, як результат, Розівський район тричі переживав своє народження. У 1923 році, у 1946 році та у 1992 році. Визначальною є Постанова Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2505-ХІІ «Про утворення Розівського району Запорізької області».

Розівський район багатонаціональний. У 28 населених пунктах району проживають 9170 чоловік. На його території проживають українці, росіяни, греки, білоруси, німці, євреї та інші національності.

Територією району пролягає автомагістраль Запоріжжя-Маріуполь та Донецька залізниця.