Довідка щодо роботи із зверненнями

громадян в Розівській райдержадміністрації за 2016 рік

 

У  2016 році райдержадміністрацією продовжувалася робота  щодо забезпечення  виконання вимог Закону України  „Про звернення громадян” та Указу  Президента України   від 07.02.2008 №109/2008  „Про першочергові  заходи щодо забезпечення реалізації  та гарантування  конституційного права на звернення  до органів державної влади та органів місцевого  самоврядування”.

21.01.2016  року на засіданні колегії  при голові райдержадміністрації  заслухано питання  „Про  стан роботи із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за  2015 рік”.

За результатами слухання видано розпорядження  голови  райдержадміністрації  від 26.01.2016 №34 „Про організацію   роботи із зверненнями громадян  у 2016 році”.

У 2016 році  видано 5 розпоряджень  голови райдержадміністрації, які стосувались забезпечення реалізації вимог Указу Президента України, забезпечення  кваліфікованого та об’єктивного вирішення проблемних питань, що порушуються  у зверненнях  та удосконалення  роботи із зверненнями громадян  (перелік додається).

При голові райдержадміністрації створено  постійно діючу  комісію з питань роботи із зверненнями громадян. Згідно графіку за звітний період заплановано та проведено 12 засідань комісії. В порядку денному засідань заслухано звіти начальників відділу освіти, молоді та спорту,  відділу  агропромислового розвитку райдержадміністрації, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, завідувача сектору статистики у Куйбишевському районі, директора центру надання адміністративних послуг, завідувача сектора з питань архівної справи, начальників відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва, відділу економічного розвитку і торгівлі, управління фінансів, відділу культури і туризму, служби у справах дітей, сектору з питань цивільного захисту населення, управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  начальника Розівського районного управління юстиції, начальника Казначейської служби у Розівському районі, директора КЗ «Розівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Пролетарського, Солодководненського, Азовського, Кузнецівського, Вишнюватського, Новомлинівського, Зорянського  сільських, Розівського селищного голів. (Начальники структурних підрозділів райдержадміністрації – 12,  селищний, сільські голови – 8, територіальні органи центральних органів виконавчої влади - 4). (Всього 24 посадові  осіби).

         Особистий прийом громадян в райдержадміністрації проводився згідно графіку, затвердженого  розпорядженням голови райдержадміністрації від  23.12.2015 №383 „Про затвердження графіків особистого та виїзних прийомів громадян керівництвом Розівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2016 році”.

Графіки  особистих прийомів було доведено  до відома населення через інформаційний куток  райдержадміністрації, по селищній, сільських радах  та структурних підрозділах райдержадміністрації,  розміщено на сайті райдержадміністрації та опубліковано в районній газеті.

Всього керівництвом райдержадміністрації заплановано та проведено 187 особистих прийоми, прийнято 20 громадян. Фактів недотримання графіків  особистих прийомів не було.

В приміщенні райдержадміністрації керівництвом заплановано 92 особистих прийоми, проведено – 92. Прийнято  8 громадян.

За місцем  праці та проживання громадян за графіком  заплановано 95 виїзних прийоми, фактично проведено – 95, кількість отриманих звернень – 12.

Звернення на особистому прийомі  обліковуються згідно інструкції  з діловодства, заповнюються реєстраційно-контрольні картки.

 В цьому році  продовжено  використання  різноманітних  форм роботи з населенням, а саме – проведення прямих „гарячих”  телефонних ліній. Згідно графіку заплановано та проведено 6 прямих „гарячих”  телефонних ліній. 28  березня за участю  першого заступника голови райдержадміністрації Філіповича В.В.,  зателефонувало 2 громадянина,  30 травня за участю  голови райдержадміністрації Ревута В.Ф., зателефонувало 2 громадянина,  15 червня відбулась пряма „гаряча” телефонна лінія  за участю керівника апарату райдержадміністрації  Карнаух Н.М.,  громадяни не звернулися, 28  вересня за участю  першого заступника голови райдержадміністрації Філіповича В.В.,  громадяни не звернулись, 16 вересня за участю  голови райдержадміністрації Ревута В.Ф., зателефонувало 2 громадянина, а також  19 грудня під час проведення прямої «гарячої» телефонної лінії головою райдержадміністрації Ревутом В.Ф. звернувся 1 громадянин. Всього на «гарячу» телефонну лінію звернулось 7 громадян.

Щоденно  з 8.00 до 12.00 працює телефон довіри, громадяни мають змогу зателефонувати керівництву райдержадміністрації з інформацією  про факти  корупції  та інші зловживання з боку  працівників органів влади та пропозиціями  щодо підвищення ефективності  роботи органів державної влади. Для обліку звернень використовується журнальна форма реєстрації. За звітний період громадяни не зверталися. Інформацію про функціонування телефону довіри розміщено на сайті райдержадміністрації.

Згідно графіку заплановано та проведено 21 перевірку   в структурних підрозділах райдержадміністрації, виконкомах сільських рад, комунальних закладах. Постійно надається методична допомога. За звітний період  проведено  перевірки  у  відділі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва,  секторі з питнь архівної справи, відділі освіти, молоді та спорту, управлінні соціального захисту населення, відділі культури і туризму, відділі еконмічного розвитку і торгівлі, секторі з питань цивільного захисту населення, службі у справах дітей, відділі агропромислового розвитку, управлінні фінансів райдержадміністрації, КЗ «Розівський районний центр первинної медико-санітраної допомоги» Розівської районної ради, КЗ «Розівський краєзнавчий музей», КП Редакція газети «Роз-інформ»,  виконкомах Новомлинівської, Зорянської, Новозлатопільської, Солодководненської, Азовської, Вишнюватської, Кузнецівської  сільських, Розівської селищної рад. Всього перевірено 10 структурних підрозділа, 8  виконкомів селищної, сільських рад, 3 комунальних заклада.

Аналізуючи кількість звернень, що надішли до Розівської райдержадміністрації  за    2016 рік, слід зазначити, що загальна кількість звернень у порівнянні з   2015 роком зменшилась   на 34 % і становить 73  звернення.

Кількість звернень, що надійшли поштою перевищує показник звернень на особистому прийомі  (53 проти  20). (73% проти 27%).

За  звітний період  2016 року   надійшло 5 колективних звернень , так як і   в  2015 році ,  повторних звернень не надходило.

На особистому прийомі у голови райдержадміністрації, його заступників  побувало 20  (27%) громадян, 35 (31%) – у 2015 році.

Слід зазначити, що станом на 01.01.2017 року, не надходили звернення від учасників та інвалідів війни, учаників бойових дій,    ветеранів праці,  дітей війни,  але  надійшло 3 звернення від інваліда І, ІІ, ІІІ групи та 3 звернення від  членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

У  2016 році найбільш актуальними групами питань є питання соціального захисту, всього отримано 24 звернення цієї категорії, або 32% від загальної кількості звернень (2015 рік – 31, або 27%) та аграрної політики і земельних відносин  - 20, або 27% (2015 рік – 33, або 29%).

Також, порушувались питання  транспорту і зв’язку – 6 (8%), 7 (6%) – у 2015 році,  праці і заробітної плати– 4 (5%), 4(3%) – у 2015 році, комунального господарства – 8 (10%),  14 (12%) – у 2015 році, житлової політики  - 2 (2%), 4 (3%) – у 2015 році.

78% від загальної кількості звернень   – це звернення, які не можуть бути вирішені позитивно в рамках чинного законодавства, або не відносяться до компетенції райдержадміністрації. На такі звернення громадянам надаються відповідні роз’яснення. Питання, що викладені у 22% звернень, вирішені позитивно.

Позитивно вирішено питання гр.Парізник С.М щодо дотримання температурного режиму  у шкільному автобусі, було придбано 3 радіатори для обігріву салону.

За зверненням гр.Потапової Н.О. їй надано копію рішення прийнятого комісією по роботі з переселенцями.

У прийомну сім’ю Кардашових влаштовано на виховання  і спільне проживання дитину позбавлену батьківського піклування.

За колективним зверненням мешканців с.Вільне змонтовано та встановлено автобусну зупинку в селі.

Також, позитивно вирішено звернення гр.Крамаренко В.Г. та гр.Конько Л.З. стовосовно надання матеріальної допомоги на лікування.

За зверненням гр.Письменної Н.М. призначено опікунство над неповнолітньою дитиною.

Станом на 01.01.2017 року з урядової гарячої лінії  до райдержадміністрації надійшло 101 звернення.   Реєстрація звернень, які надійшли з урядової гарячої лінії здійснюється окремо від загальних звернень громадян.

Райдержадміністрацією постійно висвітлюється робота  із зверненнями громадян  на сайті Розівської райдержадміністрації та в районній газеті «Роз-інформ». 

В №9 від 27.02.2016 було опубліковано інформаційно-аналітичну довідку про роботу із зверненнями громадян за 2015 рік. В №16 від 16.04.2016  - інформаційно-аналітичну довідку за І квартал 2016 року, В №38 від 17.09.2016 - інформаційно-аналітичну довідку за І півріччя   2016 року.

Також в районній  газеті «Роз-інформ» в №22 від 28.05.2016 розміщено  графік особистих  та виїзних прийомів громадян керівництвом   Розівської райдержадміністрації та інформацію про телефон довіри.

Інформацію про роботу телефонної лінії, яка приймає усні звернення громадян Розівського району розміщено в №20 від 14.5.2016 року (Всього 5 публікацій).

В райдержадміністрації постійно проводиться  аналітична робота  з питань звернень громадян. Щоквартально голові райдержадміністрації подаються  аналітичні довідки щодо стану роботи із зверненнями громадян.

 У  2016 році проведено 4 семінари-навчання з особами   відповідальними  за роботу  із зверненнями  громадян  в структурних підрозділах райдержадміністрації  та виконкомах селищної, сільських рад.   Розглянуто питання: „Про стан виконання розпорядження  голови райдержадміністрації від 15.10.2015 №278 «Про затвердження Порядку опрацювання усних звернень громадян, що надійшли за допомогою засобів телефонного зв’язку  в Розівській райдержадміністрації”,  «Про надання консультацій з діловодства по роботі із зверненнями», «Про стан роботи із зверненнями громадян  у  І  півріччі 2106 року», Про стан роботи із зверненнями громадян  у  за 9 місяців 2106 року», «Про роботу із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації у 2016 році».

         Проведено 4 семінари  з селищним,  сільськими головами  та секретарями виконкомів селищної, сільських рад.  Розглянуто питання:    «Про стан виконання Закону України  «Про звернення громадян» в райдержадміністрації за  2015 рік», «Про стан виконання Закону України «Про звернення громадян» у І кварталі 2016 року, «Про стан виконання Закону України «Про звернення громадян» за І півріччя 2016 року», «Про стан виконання Закону України «Про звернення громадян» за 9 місяців 2016 року».

         Проведено 4 семінари з начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації на якому заслухано питання  «Про дотримання Закону України  «Про звернення  громадян» в райдержадміністрації за підсумками  2015 року», «Про дотримання Закону України  «Про звернення громадян в райдержадміністрації за І квартал 2016 року», «Про звернення  громадян» в райдержадміністрації за підсумками  І півріччя 2016 року», «Про роботу райдержадміністрації щодо розгляду звернень громадян   за 9 місяців    2016 року».

Також,  на нараді при голові  райдержадміністрації  з керівниками структурних підрозділів  райдержадміністрації  та керівниками  територіальних органів  центральних органів  виконавчої влади  заслухане питання «Про стан виконання Закону України «Про звернення громадян» в райдержадміністрації за 2015 рік та «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 26.01.2016 №34 «Про організацію роботи із зверненнями громадян у 2016 році».      

         Окрім цього   на нараді апарату  заслухано  питання  „Про  роботу із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за 2015 рік», «Про роботу райдержадміністрації щодо розгляду звернень громадян  за 9 місяців    2016 року».

Згідно чинного законодавства  забезпечено  направлення  письмових звернень в електронній формі на спеціально визначену адресу електронної пошти райдержадміністрації  та через  відповідну форму «Звернутися до Розівської районної державної адміністрації» на офіційному веб-сайті. Отримано 1 звернення.

Також організовано роботу по безперешкодному наданню звернень громадян за допомогою засобів телефонного зв’язку, таких звернень не надходило.

За звітний період в райдержадміністрації  та її структурних  підрозділах   прикладів неякісного,  поверхневого розгляду та розглянутих з порушенням терміну звернень не було.

В райдержадміністрації облік звернень здійснюється за допомогою системи електронного документообігу «OPTIMA-Work Flow” у повній мірі її можливостей.

Також, з метою удосконалення роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації запроваджено інші форми роботи.

Так, згідно графіку, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації  від 18.02.2016 №67,   заплановано та проведено 7 Днів відкритого листа та відкритого особистого  прийому громадян  в Кузнецівській, Вишнюватській, Новомлинівській, Новозлатопільській, Солодководненській, Зорянській, Азавській    сільських радах. В даному заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації,  працівники управління  соціального захисту населення, управління Пенсійного Фонду  в Розівському районі,  які надали компетентні  відповіді  та роз’яснення 15 громадянам.

З метою перевірки виконання доручень, наданих керівництвом при розгляді звернень громадян, в райдержадміністрації  щоквартально проводиться  „Контрольний день”.   12.02.2016 проведено  перевірку  щодо розгляду  звернення гр.Парізник С.М. про дотримання температурного режиму у шкільному  автобусі,  яке перебувало на контролі  у відділі освіти, молоді та спорту   райдержадміністрації. 24.06.2016 проведено перевірку за зверненням гр. Кортишкової Т.В. щодо надання допомоги в отриманні необхідних довідок для отримання пенсії, яке перебувало на контролі в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, 29.09.2016 – за зверненням гр.Письменної Н.П. щодо призначення опікунства над неповнолітньою дитиною, яке знаходилось на контролі у службі у справах дітей. 21.11.2016 – за зверненням мешканців с.Вільне щодо будівництва автобусної зупинки в їхньому селі, за резолюцією голови райдержадміністрації відповідальним за це звернення був відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації. За результатами перевірки складено довідки, яку доведено до відома  керівника апарату райдержадміністрації.

 

 

Посіяно озимих зернових культур під врожай 2016 року і збереглося до збирання на площі 9378,8 га,  в тому числі озима пшениця 8714 га, озимий ячмінь 664,8 га. Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 205 га.

Посіяно  ярих зернових культур на площі 4391 га, в тому числі:

 • ячмінь 1949,49 га;
 • пшениця 31 га;
 • горох 746,9 га;
 • нут 15 га;
 • гречка 23 га;
 • просо 183 га;
 • кукурудза на зерно 1442,56 га.

Посіяно соняшника на площі 11515 га.

В результаті відсутності продуктивної вологи в момент сівби та опадів в осінній період, а також екстремально високих середньодобових температур у квітні місяці поточного року, рослини озимої пшениці на площі 50 га загинули. Також в зв'язку з відсутністю опадів в червні місяці списано 6,4 га посівів ярого ячменю.

        Згідно оперативної інформації станом на 01 жовтня 2016 року зібрано ранніх зернових культур 36701 тонн, середня урожайність склала 32,0 цн/га, в

тому числі:

 • озима пшениця 27752 тонн, середня урожайність 33,5 цн/га;
 • озимий ячмінь 1898 тонн, середня урожайність 37,1 цн/га;
 • горох 1989 тонн, середня урожайність 26,6 цн/га,
 • ярий ячмінь 5003 тонн, середня урожайність 26,5 цн/га.

Зібрано проса 114 тонн, середня урожайність 8,8 цн/га, соняшника 7647 тонн, середня урожайність 15,6 цн/га.

Посіяно озимих зернових культур під врожай 2017 року на площі 6673 га,  в тому числі озима пшениця 5912 га, озимий ячмінь 44 га. Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 717 га.

        Станом на 01 жовтня  2016 року в сільгосппідприємствах Розівського району налічується 1099 голів ВРХ при плані 1550 голів, 71 % до плану, в т.ч. корів – 100 голів,  при плані 100 голів, 100 % до плану.

       В 2016 році  в сільгосппідприємствах району вироблено 211 тонн м’яса,  при плані – 283 тонни,  75 % до плану, молока – 306,2 тонн при  плані -390 тонн, 79 %   до  плану.

До загального фонду місцевих бюджетів Розівського району за 9 місяців 2016 року надійшло 19896,91 тис. грн. (без урахування трансфертів), що становить 142,1 % до плану.

Надходження до місцевих бюджетів району збільшились в порівнянні з минулим роком на 7829,45 тис  грн., або на 64,9 %.

Рівень виплат за спожиті енергоносії по бюджетних  установах району – своєчасно та в обсязі 100%.

Заборгованість до Пенсійного фонду,  всього –113,0 тис. грн., з них :

по єдиному внеску – 0,7 тис. грн., - борг фізичних осіб-підприємців

по списку 2 – 112,3 тис. грн. (КТ ТОВ “Розсервіс”, ТОВ «АФ Солодководне», СТОВ «Славута»).

Середній розмір пенсійної виплати – 1733,36 грн.

Середньомісячна заробітна плата -  станом на 01.07.16 – 3367,96 грн.

Заборгованості із заробітної плати на 01.10.2016 року становить 116,0 тис. грн. 

Чисельність громадян, які мали статус безробітного на 01.10.2016– 222 чол. Перебували на обліку районного центру зайнятості – 656 чол. У загальному обсязі безробітних частка жінок – 43,6%  та молоді – 39%. Отримували  допомогу по безробіттю – 163 ос. Кількість працевлаштованих – 241 чол.

         Чисельність наявного населення станом на 01.08.2016 становить 8857  чол.

 

За результатами аналізу комплексної оцінки (рейтингу) соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за підсумками 9 місяців 2016 року Розівський район посів в загальному рейтингу 20 місце.

Промислові підприємства на території району відсутні.

Рівень оплати за спожиту електроенергію  по району за звітний період становить 99,0% (по області – 99,2%). В розрізі споживачів електроенергії найнижчий показник оплати енергоносіїв в галузі житлово-комунального господарства – 81,2%. В зазначену категорію споживачів віднесено лише Розівський експлуатаційний цех водопостачання КП «Облводоканал» ЗОР. Заборгованість підприємства за спожиту активну електричну енергію станом на 22.11.2016 становить 321107,23 грн., заборгованість за послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії становить 114196,48 грн.  З метою вирішення питання погашення заборгованості районна державна адміністрація постійно звертається до КП «Облводоканал» ЗОР та Запорізької обласної ради (останній лист від 22.11.2016 № 2757/01-13). Позитивне вирішення питання сприятиме покращенню рейтингових показників району та не допустить  припинення роботи стратегічно важливого для району підприємства, зупинка якого створить додаткові труднощі в питанні забезпеченню питною водою військовослужбовців та місцевих споживачів.

Темп зростання (зменшення) обороту роздрібної торгівлі за І півріччя 2016 року в порівнянні з минулим роком 91,2%, що вплинуло на рейтингове 20 місце району з показників «Споживчий ринок».

Абсолютний приріст обсягу обороту роздрібної торгівлі у розрахунку на одиницю населення до відповідного періоду попереднього року  склав

 -373,3 грн. На показники даного розділу немалий вплив має зменшення кількості військовослужбовців, які транзитом рухались через територію району в попередні 2 роки та здійснювали запаси товарів першої необхідності на час перебування в зоні АТО. На зменшення обороту роздрібної торгівлі також впливає факт затримки виплат субсидій населенню, в результаті чого населення вимушене закуповувати вугілля за власні збереження (вартість 1 т. вугілля складає – 3,3 -3,7 тис. грн.). Ці кошти можливо було  використати на інші потреби, що сприяло  б підвищенню обсягу товарообороту. 

 

Перелік розпоряджень голови
райдержадміністрації з питань роботи із зверненнями громадян,
виданих за 2016 рік.

 1. Розпорядження голови райдержадміністрації від 23.01.2016 №34 „Про організацію  роботи із зверненнями громадян  у 2016 році”.
 2. Розпорядження голови райдержадміністрації від 18.02.2016 №67 „Про проведення  Днів відкритого листа та відкритого особистого прийому  громадян  у 2016 році”.
 3. Розпорядження голови райдержадміністрації від 06.05.2016 №178 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 23.12.2015 № 383»
 4. Розпорядження голови райдержадміністрації від 27.05.2016 №228«Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 27.02.2008 № 60».
 5. Розпорядження голови райдержадміністрації від 23.12.2016 №567«Про затвердження графіків особистого та виїзних прийомів громадян керівництвом  Розівської районної державної адміністрації Запорізької області  у 2017 році.

 

Дані про звернення громадян, що надійшли до Розівської районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування за 2016 рік у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року