Довідка щодо роботи із зверненнями громадян в Розівській районній державній адміністрації за 2018 рік

 

Протягом 2018 року райдержадміністрацією проводилась  робота  щодо забезпечення  виконання вимог Закону України  „Про звернення громадян” та Указу  Президента України   від 07.02.2008 №109/2008  „Про першочергові  заходи щодо забезпечення реалізації  та гарантування  конституційного права на звернення  до органів державної влади та органів місцевого  самоврядування”.

18.01.2018 на засіданні колегії  при голові райдержадміністрації  заслухано питання  „Про  стан роботи із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за  2017 рік”.

За результатами слухання видано розпорядження  голови  райдержадміністрації  від 18.01.2018 №18 „Про організацію   роботи із зверненнями громадян  у 2018 році”.

За звітний період 2018 року  видано 8 розпоряджень  голови райдержадміністрації, які стосувались забезпечення реалізації вимог Указу Президента України, забезпечення  кваліфікованого та об’єктивного вирішення проблемних питань, що порушуються  у зверненнях,  удосконалення  роботи із зверненнями громадян, внесення змін до нормативно-правових актів  (перелік додається).

При голові райдержадміністрації працює постійно діюча  комісія з питань роботи із зверненнями громадян. Згідно графіку за звітний період заплановано та проведено 12 засідань  комісії. В порядку денному засідань заслухано звіти керівників відділу освіти, молоді та спорту,  відділу  агропромислового розвитку, сектору з питань надання адміністративних послуг, сектору з питань культури, туризму та архівної справи, відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та з питань цивільного захисту населення, відділу економічного розвитку і торгівлі, управління фінансів, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  Солодководненського, Азовського, Кузнецівського, Вишнюватського, Новомлинівського, Зорянського, Новозлатопільського сільських, Розівського селищного голів, Розівського відділу обслуговування громадян Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, КНМУ «Розівський районний методичний кабінет», КЗ «Розівська районна центральна бібліотека» Розівської районної ради Запорізької області, КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Розівської районної ради Запорізької області.  (Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації – 9, селищний, сільські голови – 8, керівники підприємств, установ, організацій - 4). (Всього 21 посадова  особа).

Особистий прийом громадян в райдержадміністрації проводився згідно графіку, затвердженого  розпорядженням голови райдержадміністрації від  13.12.2017 №511 „Про затвердження графіків особистого та виїзних прийомів громадян керівництвом Розівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2018 році” (додається).

Графіки  особистих прийомів було доведено  до відома населення через інформаційні кутки  райдержадміністрації, селищної, сільських рад  та структурних підрозділів райдержадміністрації,  розміщено на сайті райдержадміністрації та опубліковано в районній газеті.

Всього керівництвом райдержадміністрації заплановано та проведено 192 особистих прийоми, прийнято 23 громадян. Фактів недотримання графіків  особистих прийомів не було.

В приміщенні райдержадміністрації керівництвом заплановано 96 особистих прийомів, проведено – 96. Прийнято 9 громадян.

За місцем  праці та проживання громадян за графіком  заплановано 96 виїзних прийомів, фактично проведено – 96, кількість отриманих звернень 14.

Звернення на особистому прийомі  обліковуються згідно інструкції  з діловодства, заповнюються реєстраційно-контрольні картки.

В цьому році  продовжено  використання  різноманітних  форм роботи з населенням, а саме – проведення прямих „гарячих”  телефонних ліній. Згідно графіку заплановано та проведено 8 прямих „гарячих”  телефонних ліній : 05.02.2018, 12.03.2018, 21.05.2018, 20.08.2018, 12.11.2018 за участю голови райдержадміністрації Ревута В.Ф., 11.06.2018 – за участю керівника апарату райдержадміністрації Карнаух Н.М., 18.09.2018 – за участю заступника голови райдержадміністрації Денисенка С.В., 03.12.2018 – за участю першого заступника голови райдержадміністрації Філіповича В.В. Звернулось  10 громадян, які отримали відповідні роз’яснення з порушених питань. За підсумками проведення складається протокол.

Щоденно  з 8.00 до 12.00 працює телефон довіри, громадяни мають змогу зателефонувати керівництву райдержадміністрації з інформацією  про факти  корупції  та інші зловживання з боку  працівників органів влади та пропозиціями  щодо підвищення ефективності  роботи органів державної влади. Для обліку звернень використовується журнальна форма реєстрації. За звітний період звернення не надходили. Інформацію про функціонування телефону довіри розміщено на сайті райдержадміністрації та в районній газеті «Роз- інформ».

Згідно графіку заплановано та проведено 19 перевірок   в структурних підрозділах райдержадміністрації, виконкомах селищної, сільських рад, в установах, організаціях району. Постійно надається методична допомога. За звітний період  проведено  перевірки  у  секторі з питань надання адміністративних послуг, секторі з питань культури, туризму та архівної справи, відділі освіти, молоді та спорту, управлінні соціального захисту населення, відділі економічного розвитку і торгівлі, службі у справах дітей, відділі агропромислового розвитку, управлінні фінансів, відділі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, виконкомах Новомлинівської,  Зорянської,  Новозлатопільської, Кузнецівської, Вишнюватської, Солодководненської, Азовської сільських, Розівської селищної рад, в КНП «Розівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Розівської районної ради Запорізької області, відділі сприяння зайнятості у Розівському районі Більмацької районної філії Запорізького обласного центру зайнятості ( в структурних підрозділах- 9, у виконкомах селищної, сільських рад – 8, у організаціях, установах – 2).

Згідно графіку, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 03.01.2018 №2 «Про проведення консультативно-правових зустрічей з населенням району», робочою групою у складі заступника голови райдержадміністрації Денисенка С.В., працівників  УСЗН, представників відділу у Розівському районі Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області, юридичного відділу райдержадміністрації, Розівського відділу обслуговування громадян  Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,  Розівського відділення поліції Бердянського відділу поліції ГУ НП у Запорізькій області заплановано та проведено 8 консультативно-правових зустрічей з населенням району. В заходах взяли участь  135 громадян у селищній та всіх сільських радах району.

Також в районі працює «Більмацьке бюро правової допомоги Бердянського МЦ НБВПД». Громадяни мають змогу в приміщенні Розівької районної бібліотеки в режимі скайп- зв’язку або особисто  отримати безоплатну правову допомогу. Так, у цьому році начальником відділу «Більмацьке бюро правової допомоги Бердянського МЦ НБВПД» А.С.Корбут проведено 156 консультацій (32 – консультації по скайпу та 124 – на особистому прийомі).

Періодично для населення району проводяться «гарячі» телефонні лінії фахівцями Першого та Другого запорізьких місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатом. Так, в цьому році в районній газеті «Роз-інформ» надавались оголошення щодо проведення таких ліній  за темами: «Житлове та земельне право», «Зміна сторони у виконавчому провадженні», «Адміністративне право», «Трудове право», «Житлове право».

З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування громадян безпосередньо за місцем проживання здійснювались виїзні прийоми «Мобільного соціального офісу». Спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу сприяння зайнятості у Розівському районі Більмацької районної філії Запорізького обласного центру зайнятості та КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Розівської районної ради Запорізької області проведено 7 виїзних прийомів, на яких прийнято та надано роз’яснення, консультації 71 громадянину.

Аналізуючи кількість звернень, що надішли до Розівської райдержадміністрації за 2018 рік, слід зазначити, що загальна кількість звернень у порівнянні з   відповідним періодом минулого року зменшилась  на 3% і становить 74  звернення (76 - у 2017 році).

Кількість звернень, що надійшли поштою перевищує показник звернень на особистому прийомі (51 проти 23). (67% проти 33%).

Всього у 2018 році   надійшло 4 колективних звернення (5 у 2017 році).  Повторних звернень, як і минулого року,  не було.

Слід зазначити, що у цьому році, також, як і в 2017, не надходили звернення від учасників наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи. Надійшло 1 звернення від інваліда І групи ( у 2017 році- також 1 звернення). Збільшилась кількість звернень від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій – 2 у цьому році ( у 2017 -0), зменшилась від ветеранів праці – 0 ( у 2017 році- 5 звернень), від дітей війни- 0 (у 2017 році – 2 звернення), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 3 (у 2017 році - 5).

Найбільш актуальними групами питань були  питання комунального господарства, всього отримано 24  звернення цієї категорії, або 32% від загальної кількості звернень (2017 рік – 14, або 18%),  , соціального захисту – 12, або 16 % від загальної кількості (2017 рік – 20, або 26%), сімейної та тендерної політики, захисту прав дітей - 10, або 14% (2017 рік – 7, або 9%)з питань житлової політики – 6 звернень, або 8% (2017 рік – 2, або 3%), охорони здоров’я – 6, або 8% (2017 рік – 2, або 3%), аграрної політики і сімейних відносин – 6, або 8% (2017 рік – 9, або 12 %).

Також, у цьому році порушувались питання та збільшилась кількість звернень: освіти, наукової, науково-технічної діяльності та інтелектуальної власності –  4 (5%) ( у 2017 році – 3 (4%), праці і заробітної плати- 2 (3%) (у 2017 році - 1 (1%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 2 (3%) (у 2017 році – 0 (0%),  державного будівництва, адміністративно- територіального устрою - 1 (1%) ( у 2017 році – 0 (0%),   діяльності місцевих органів виконавчої влади -2 (3%) ( у 2017 році – 1 (1%).

Зменшилась кількість звернень з питань транспорту і зв’язку – 2 (3%) (4 (5%) – у 2017 році).

76% від загальної кількості звернень   – це звернення, які не можуть бути вирішені позитивно в рамках чинного законодавства, або не відносяться до компетенції райдержадміністрації. На такі звернення громадянам надаються відповідні роз’яснення. Питання, що викладені у 24% звернень, вирішені позитивно. У 2017 році питома вага таких звернень була відповідно 64% та 36%.

Так, на звернення гр. С. оперативно розчищено від снігу дороги с.Запорізьке, с.Святотроїцьке, с.Зоря, с.Новгород. На звернення гр.К. місцевою комісією з питань ТЕБ та НС Розівського району було проведено обстеження під’їзду житлового будинку, про що складено відповідний акт. На звернення гр. В. на сайті райдержадміністрації розміщено оголошення про надання матеріальної допомоги на лікування, завезено пісок громадянці К., створено дитячий будинок сімейного типу за зверненням К., призначено опікунство над дитиною- сиротою за зверненням гр. К., надано дозвіл на укладання договору купівлі- продажу будинку на звернення гр. З. На звернення гр. К. забезпечено путівкою до ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» сина заявниці, повернуто на виховання малолітніх дітей гр. П., проведено комісійне обстеження будівлі щодо неналежної вентиляції під час опалення за зверненням С., на звернення гр. Б. виконано ямковий ремонт автодороги Вільне – Листвянка до автодороги Комиш-Зоря-Зачатівка загальною протяжністю 13 км. На звернення гр.П. 11.09.2018 відбулося громадське слухання з приводу зловживання службовим становищем директором Вишнюватського НВК та прийнято рішення клопотати перед районною радою щодо звільнення директора, як такої, що не відповідає займаній посаді, встановлено межі земельної ділянки гр. М., надано допомогу 4 учасникам АТО у формуванні пакету документів, необхідних для отримання рішення Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельних ділянок для передачі їх у власність для ведення ОСГ, за колективним зверненням гр. Б. та ін. про відновлення автобусного сполучення по маршруту «Новгород- Запоріжжя», відновлено функціонування маршруту   та ряд ін.      

З урядової гарячої лінії  до райдержадміністрації надійшло 28 звернень, у  минулому році отримано 21 звернення.  Реєстрація звернень, які надійшли з урядової гарячої лінії здійснюється окремо від загальних звернень громадян. З Обласного контактного центру надійшло  11 звернень.

Райдержадміністрацією постійно висвітлюється робота  із зверненнями громадян  на сайті Розівської райдержадміністрації та в районній газеті «Роз-інформ». У  2018 році було розміщено інформації: «Про стан роботи із  зверненнями громадян за 2017 рік», «Довідка про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Розівської райдержадміністрації за І квартал 2018 року», «Про роботу із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за підсумками  І півріччя  2018 року», «Інформаційно-аналітична довідка щодо роботи зі зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за 9 місяців 2018 року» (районна газета «Роз-інформ» від 20.01.2018 № 3 – від 27.01.2018 №4, від 21.04.2018 №16 – 28.04.2018 №17, від 14.07.2018 №28, від 27.10.2018 №43).

Також, на сайті райдержадміністрації та в №51 від 23.12.2017 районної газети «Роз-інформ» розміщено графіки особистих та виїзних  прийомів громадян керівництвом Розівської райдержадміністрації на 2018 рік та в №52 від 29.12.2018  на 2019 рік. 

Інформацію про роботу телефонної лінії, що приймає усні звернення громадян Розівського району розміщено в № 5 від 03.02.2018, № 24 від 16.06.2018, № 41 від 13.10.2018, про роботу телефону довіри - в №24 від 16.06.2018, № 41від 13.10.2018 ( Всього 11 публікацій).

Також в районній газеті публікуються оголошення про проведення «гарячих» телефонних ліній за участю керівництва райдержадміністрації та облдержадміністрації.

В райдержадміністрації постійно проводиться  аналітична робота  з питань звернень громадян. Щоквартально голові райдержадміністрації подаються  аналітичні довідки щодо стану роботи із зверненнями громадян.

У цьому році проведено 4 семінари-навчання з особами   відповідальними  за роботу  із зверненнями  громадян  в структурних підрозділах райдержадміністрації  та виконкомах селищної, сільських рад.   Розглянуто питання : «Про ознайомлення з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №94 «Про  внесення змін до Класифікатора звернень громадян», «Оцінка рівня організації роботи із зверненнями громадян за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 №630, «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 18.01.2018 №18 «Про організацію роботи із зверненнями громадян у 2018 році», «Про стан роботи із зверненнями громадян у І кварталі 2018 року», «Про основні вимоги інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в закладах масової інформації», «Про стан роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації за 9 місяців 2018 року», «Методичні рекомендації щодо основних положень Закону України «Про звернення громадян», «Методичні рекомендації щодо реєстрації та розгляду повторних звернень», «Про основні недоліки щодо організації роботи зі зверненнями громадян за результатами перевірок, проведених райдержадміністрацією у 2018 році».

Проведено 4 семінари з селищним, сільськими головами та секретарями виконкомів селищної, сільських рад.  Розглянуто питання:    «Про виконання Указу Президента України від 07.02.2018 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у 2017 році», «Про виконання Указу Президента України від 07.02.2018 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у І кварталі 2018 року», «Про виконання закону України «Про звернення громадян» в райдержадміністрації за підсумками І півріччя 2018 року», «Про стан розгляду звернень громадян та роботу по забезпеченню реалізації конституційного права на звернення в райдержадміністрації у 2018 році».        

Проведено 4 семінари з начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації на якому заслухано питання  «Про підсумки роботи по забезпеченню виконання вимог законодавства про звернення громадян в райдержадміністрації за 2017 рік», «Про аналіз діяльності райдержадміністрації по забезпеченню виконання вимог законодавства по зверненням громадян у І кварталі 2018 року», «Про роботу райдержадміністрації зі зверненнями громадян у І півріччі 2018 року», «Про дотримання вимог чинного законодавства при організації роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації та її структурних підрозділах у 2018 році».

Також,  5 разів  на  нараді при голові  райдержадміністрації  з керівниками структурних підрозділів  райдержадміністрації  та керівниками  територіальних органів  центральних органів  виконавчої влади  заслухане питання «Про підсумки роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації у 2017 році», «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 18.02.2018 №18 «Про організацію роботи із зверненнями громадян у 2018 році», «Про організацію виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 04.04.2018 №135 «Про підсумки роботи із зверненнями громадян та вдосконалення відповідної роботи у 2018 році», «Про роботу із зверненнями громадян в Розівській райдержадміністрації за І півріччя 2018 року», «Про роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за 9 місяців 2018 року».

Окрім цього на нараді апарату  4 рази заслухано  питання  „Про  роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації у 2017 році»,  „Про  роботу із зверненнями громадян в райдержадміністрації за підсумками І кварталу 2018 року», «Про роботу із забезпечення конституційного права на звернення громадян в райдержадміністрації у І півріччі 2018 року», «Про звіт райдержадміністрації щодо роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2018 року».

З метою обміну досвідом, узагальнення відповідної роботи, на 2 засіданнях методичної ради райдержадміністрації розглянуто питання «Про виконання Закону України «Про звернення громадян в райдержадміністрації за підсумками І півріччя 2018 року» та «Досвід роботи виконавчого комітету Зорянської сільської ради Розівського району по виконанню делегованих повноважень з питань роботи зі зверненнями громадян».

Згідно чинного законодавства  забезпечено  направлення  письмових звернень в електронній формі на спеціально визначену адресу електронної пошти райдержадміністрації  та через  відповідну форму «Звернутися до Розівської районної державної адміністрації» на офіційному веб-сайті. У звітному періоді електронні звернення не надходили.

Також організовано роботу по безперешкодному наданню звернень громадян за допомогою засобів телефонного зв’язку. За звітний період надійшло 5 звернень, які опрацьовано належним чином у відповідний термін.

За звітний період в райдержадміністрації  та її структурних  підрозділах   прикладів неякісного,  поверхневого розгляду та розглянутих з порушенням терміну звернень не було. Звернення громадян розглядаються у терміни, що не перевищують 15 днів, а ті, що потребують додаткового вивчення – у місячний.      

В райдержадміністрації облік звернень здійснюється за допомогою системи електронного документообігу «OPTIMA-Work Flow” у повній мірі її можливостей. Внесено відповідні зміни до системи обліку звернень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 94 «Про внесення змін до класифікатора звернень громадян».

Також, з метою удосконалення роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації запроваджено інші форми роботи.

Так, згідно графіку, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації  від 18.01.2018 № 20   заплановано та проведено 7  «Днів відкритого листа та відкритого особистого  прийому громадян»  в Кузнецівській, Вишнюватській, Новомлинівській, Новозлатопільській, Солодководненській, Зорянській, Азовській сільських радах. В даних заходах взяли участь голова райдержадміністрації, працівники управління  соціального захисту населення, відділу сприяння зайнятості у Розівському районі Більмацької районної філії Запорізького обласного центру зайнятості, КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Розівської районної ради Запорізької області, Розівського відділу обслуговування громадян Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, відділу у Розівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, які надали компетентні  відповіді  та роз’яснення 15 громадянам.

З метою перевірки виконання доручень, наданих керівництвом при розгляді звернень громадян, відділом організаційної роботи апарату райдержадміністрації щоквартально проводиться  „Контрольний день”.   12.03.2018 проведено  перевірку  щодо розгляду  звернення гр.К. про прискорення призначення соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї, яке перебувало на розгляді в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації. 11.06.2018 проведено відповідну перевірку за зверненням гр. К у Розівському відділі обслуговування  громадян Пологівського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області.     03.09.2018 відділом організаційної роботи  апарату райдержадміністрації  було  здійснено перевірку виконання  доручень, наданих  керівництвом райдержадміністрації   при розгляді   звернення гр. І. щодо надання відмови у наданні пільг, яке перебувало на розгляді в управлінні соціального захисту населення  райдержадміністрації.28.11.2018 проведено перевірку за зверненням Г. щодо надання роз’яснень правомірності відмови у призначенні субсидії.(Всього – 4 перевірки).

За результатами перевірок складено відповідні довідки, які доведені до відома керівника апарату райдержадміністрації.

За результатами соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за підсумками 9 місяців 2018 року в загальному рейтингу комплексної оцінки  показників Розівський район отримав 12 місце.

Посіяно озимих зернових культур під врожай 2018 року на площі 11410 га (104 % до плану), в тому числі  озима пшениця 10773 га, озимий ячмінь 637 га. Крім того посіяно озимий ріпак на площі 395 га.      

Посіяно  ярих зернових культур на площі  3318,52 га.

В результаті відсутності продуктивної вологи в вересні та жовтні місяці 2017р. та аномально високих  середньодобових температур в зазначений період, отримано зріджені сходи озимого ріпаку. Ситуація погіршилася у весняний період у зв'язку з пізнім відновленням вегетації, різким збільшенням суми ефективних температур, відсутністю опадів на протязі двох декад квітня. Тому на початку травня поточного року списано 116 га озимого ріпаку, зазначена площа пересіяна 47 га соняшником та 69 га кукурудзою на зерно. В зв'язку з відсутністю опадів в квітні і  травні поточного року списано в червні місяці: канареєчник на площі 40 га, соняшник на площі 100 га, кукурудзу на зерно на площі 9,5 га, ярий ячмінь на площі 62 га,  в липні списано просо на площі 92 га. Всього списано 419 га посівів.

Згідно оперативної інформації станом на 01 грудня 2018 року зібрано  зернових культур 29497,5 тонн, середня урожайність склала 19,9 цн/га, в

тому числі:

 • озима пшениця 22940,5 тонн, середня урожайність 21,2 цн/га;
 • озимий ячмінь 1578 тонн, середня урожайність 23,7 цн/га;
 • горох 895 тонн, середня урожайність 10,2 цн/га,
 • овес 40 тонн, середня урожайність 17,4 цн/га,
 • яра пшениця 36 тонн, середня урожайність 9,5 цн/га,
 • ярий ячмінь 2954 тонн, середня урожайність 18,3 цн/га;
 • гречка 12 тонн, середня урожайність 3,2 цн/га;
 • кукурудза на зерно 952 тонн, середня урожайність 14,2 цн/га.

Крім того зібрано озимого ріпаку 386 тонн, середня урожайність 13,8 цн/га.

Соняшника зібрано 14968 тонн, середня урожайність 13,0 цн/га.

Посіяно озимих зернових культур під врожай 2019 року на площі 10681 га (99 % до плану), в тому числі  озима пшениця 10120 га, озимий ячмінь 748 га. Крім того посіяно озимий ріпак на площі 1704 га (263% до плану).      

Станом на 01 грудня  2018 року в сільгосппідприємствах Розівського району налічується 1636 голови ВРХ при плані 1500 голів, 109 % до плану, в т.ч. корів – 100 голів,  при плані 100 голів, 100 % до плану.

В порівнянні з 2017 роком поголів’я  ВРХ зменшилось на 66 голів, кількість корів  залишилась на рівні 2017 року.

В 2018 році  в сільгосппідприємствах району вироблено 229,3 тонни м’яса,  при плані – 311 тонни,  74 % до плану, молока – 363,9 тонн при  плані -400 тонн, 91 %   до  плану.

Надій молока на корову складає 3639 кг, при плані – 4000 кг, 91 %  до плану. Це менше показника 2017 року на 49 кг.

Середньодобові прирости по всьому ВРХ з початку року склали 525 гр., при плані 580 гр, 91 % до плану.

Сільгосппідприємства завершили підготовку до зими тваринницьких приміщень і об’єктів, а також засобів механізації на фермах (приміщення відремонтовано, продезінфіковано, оброблено вапном). В районі продовжується осінньо-зимове утримання худоби. Всі господарства забезпечені кормами на період зимівлі тварин.

До загального фонду місцевих бюджетів Розівського району станом на 27.12.2018 надійшло 38651,97 тис. грн. (без урахування трансфертів), в т.ч.   до районного бюджету 18895,559 тис. грн.., до сільських та селищного 19756,411 тис. грн. Виконання зведеного бюджету становить 107,3% до плану доходів. Сума перевиконання 2629,443 тис. грн., в т.ч. районний бюджет перевиконано на 5,5% або на 980,559 тис. грн., сільські та селищний бюджети перевиконані на 9,1% або на 1648,884 тис. грн.. відповідно плану.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року до зведеного бюджету надійшло коштів більше на 1178,82 тис. грн.. або на 3,1%, в т.ч. районний бюджет більше на 2840,282 тис. грн.. (17,7%), до сільських та селищного надійшло менше на 1661,461 тис. грн.. (7,8%).  

За статистичною звітністю фонд оплати праці штатних працівників за  ІІІ квартал 2018 року склав 23664,11 тис. грн., при цьому середньомісячна заробітна плата склала 7733,37 грн. Середньорічна кількість штатних працівників району склала 1020 чол. З початку року фонд оплати праці склав 63098,361 тис. грн.

Щодо інвестиційних проектів в розрізі територій Запорізької області по Розівському району проведено роботи по 2 об’єктах та ведуться роботи по 1 об’єкту:

тис.грн.

№ з/п

Район

Вид економічної діяльності

Обсяг інвестицій, тис. грн

Назва підприємства

Інвестор

Примітки (досягне

нні домовленості,

стан реалізації

проекту тощо

Інвестиції, що станом на звітну дату працюють на території

1

Розівський

 

Обсяг коштів не відомий

Розівська загальноосвітня школа № 1 І-ІІІ ст., вул. Центральна/Леніна, 34 смт. Розівка Розівського району Запорізької області

Грантові кошти (GIZ)

роботи завершені

2

Розівський

 

Обсяг коштів не відомий

Облаштування Центру надання адміністративних послуг Розівської районної державної адміністрації Запорізької області (капітальний ремонт приміщення та придбання офісного та комп’ютерного обладнання)».

Грантові кошти (GIZ)

 роботи завершені

 

 

 

 

 

 

 

Інвестиції, що планується залучити протягом року

3

Розівський

виробництво сільськогосподарської продукції

Обсяг коштів не відомий

ТОВ «Прогрес»  - відновлення роботи млина

власні кошти підприємства

ведуться роботи

 

В цьому році на чисельні звернення громадян щодо незадовільного стану доріг у Розівському районі за сприяння райдержадміністрації за кошти обласного бюджету було здійснено ремонт ділянки  автодороги «Камиш-Заря – Зачатівка» від блок-посту  смт Розівка до с.Азов, а за кошти місцевих бюджетів проведено поточні ремонти на дорогах Новозлатопільської сільської ради та Розівської селищної ради.

У 2018 році вдалося вирішити питання щодо виділення 1 мільярда гривень на ремонт траси Запоріжжя – Маріуполь, зокрема, ділянки траси Н-08 Запоріжжя- Маріуполь, яка проходить через Розівський район. Роботи розпочнуться у 2019 році.

За кошти бюджету Новозлатопільської сільської ради  та допомоги ТОВ «Сонячне-2003», було зроблено капітальний ремонт в приміщенні Маринопільського фельдшерського пункту, відремонтовано приміщення гуртожитку (вставлено 10 пластикових вікон, замінено вхідні двері та ін).

Завдяки коштам депутатського фонду та районного бюджету було здійснено реконструкцію приміщення кінотеатру. На даний час КНЗ «Розівська районна дитяча музична школа» працює в новому просторому приміщенні.

Але багато проблем ще потребують вирішення. 11 грудня 2018 року голова Розівської райдержадміністрації Володимир Ревут  провів презентацію проекту Перспективного плану соціально-економічного розвитку району на 2019-2021 роки. Пріоритетними для населення є питання водозабезпечення, покращення стану закладів соціальної інфраструктури, поліпшення екологічного стану, покращення стану доріг і забезпечення автобусного сполучення, створення нових робочих місць.

 

Перелік розпоряджень голови

райдержадміністрації з питань роботи із зверненнями громадян,

виданих за 2018 рік

  

 1. Розпорядження голови райдержадміністрації від 18.01.2018 №18 „Про організацію роботи із зверненнями громадян  у 2018 році”.
 2. Розпорядження голови райдержадміністрації від 18.01.2018 №20 „Про проведення  «Днів відкритого листа та відкритого особистого прийому  громадян»  у 2018 році”.
 3. Розпорядження голови райдержадміністрації від 04.04.2018 №135 «Про підсумки роботи із зверненнями громадян та вдосконалення відповідної роботи у 2018 році».
 4. Розпорядження голови райдержадміністрації від 10.04.2018 № 145 «Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови Розівської районної державної адміністрації Запорізької області від 18 березня 2010 року № 97 «Про порядок розгляду письмових звернень, проведення особистого прийому, виїзних особистих прийомів громадян та прямих «гарячих» телефонних ліній у Розівській райдержадміністрації», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області 12 квітня 2018 р. за №34/1913.
 5. Розпорядження голови райдержадміністрації від 10.04.2018 №146 «Про внесення змін до розпорядження голови Розівської районної державної адміністрації Запорізької області від 15 жовтня 2015 року № 278 «Про затвердження Порядку опрацювання усних звернень громадян, що надійшли за допомогою засобів телефонного зв’язку, в Розівській районній державній адміністрації Запорізької області», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області 12 квітня 2018 р. за №35/1914.
 6. Розпорядження голови райдержадміністрації від 16.04.2018 № 151 «Про внесення змін до Порядку розгляду письмових звернень громадян у Розівській районній державній адміністрації Запорізької області», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області 18 квітня 2018 р. за №39/1918.
 7. Розпорядження голови райдержадміністрації від 16.04.2018 №152 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації Запорізької області від 17 жовтня 2011 року №343 «Про затвердження Порядку проведення особистих прийомів громадян керівництвом Розівської районної державної адміністрації Запорізької області», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області 18 квітня 2018 р. за №40/1919.
 8. Розпорядження голови райдержадміністрації від 10.12.2018 № 451 «Про затвердження графіків особистого та виїзних прийомів громадян керівництвом Розівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2019 році».

  

Дані про звернення громадян, що надійшли до Розівської районної державної адміністрації Запорізької області за 2018 рік у порівнянні з 2017 роком